Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.12.2016

„Dobra szkoła” – spotkania z samorządowcami

Zaplanowane zmiany w systemie edukacji i sposób ich wprowadzania były przedmiotem cyklu pięciu konferencji zorganizowanych na terenie delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniach z samorządowcami uczestniczyli Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Spotkanie w Płońsku
28 listopada 2016 r.

Spotkanie w Siedlcach
30 listopada 2016 r.
Spotkanie w Radomiu
2 grudnia 2016 r.
Spotkanie w Ostrołęce
5 grudnia 2016 r.

Spotkanie w Warszawie
6 grudnia 2016 r.

Podczas dwutygodniowych konsultacji Wojewoda Mazowiecki odwiedził m.in. Siedlce, Radom i Ostrołękę. Cykl spotkań z samorządowcami Zdzisław Sipiera zainaugurował 28 listopada 2016 r. w Płońsku (z udziałem samorządowców z regionu płockiego i ciechanowskiego). Łącznie w spotkaniach uczestniczyło około 340 samorządowców z terenu całego Mazowsza. Podczas debat zgłaszali oni wątpliwości związane z reformą edukacji. Najczęściej poruszane tematy dotyczyły kosztów oraz kwestii techniczno-organizacyjnych wprowadzania reformy.

 

Mam nadzieję, że spotkania pomogły rozwiać wątpliwości związane z wprowadzeniem reformy edukacji. Chcemy być partnerem dla samorządowców. W trakcie cyklu spotkań odpowiadaliśmy i będziemy nadal odpowiadać na wszystkie pytania przez nich zgłaszane. Celem reformy jest poprawa jakości kształcenia - będzie to możliwe, jeśli wszyscy zaangażujemy się we wprowadzanie zmian w polskiej edukacji – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Szczegółowe informacje dotyczące reformy edukacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji (www.reformaedukacji.men.gov.pl). Zarówno rodzice, nauczyciele oraz samorządowcy znajdą na niej odpowiedzi na pytania dotyczące zmian w oświacie.

W październiku i listopadzie Kuratorium Oświaty w Warszawie zorganizowało spotkania z dyrektorami i nauczycielami szkół, w tym gimnazjów. Udział w nich wzięło około 300 dyrektorów i ponad 700 nauczycieli. Ponadto dodatkowo zaplanowano 74 lokalne spotkania informacyjne z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami w całym województwie mazowieckim. Konsultacje te rozpoczęły się 18 listopada i potrwają do 16 grudnia. Kuratorium uruchomiło także punkty konsultacyjne dla gmin i powiatów.

Chcemy także bezpośrednio pomagać samorządom. Spotkamy się indywidualnie z przedstawicielami gmin i powiatów. Zależy nam aby przyjmowane rozwiązania, wynikające z reformy edukacji, miały przede wszystkim na uwadze dobro uczniów - powiedziała Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

8 listopada 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Obecnie ustawy są procedowane w parlamencie. Nowe ustawy przewidują modyfikację ustroju szkolnego oraz organizacji szkół i placówek oświatowych. Wprowadzanie zmian rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Joanna Bereda, 06.12.2016, Ilość wejść: 1988, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry