Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.01.2017

Radom: zakończył się remont delegatury urzędu wojewódzkiego

 • Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego punktu paszportowego w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego.
  Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego punktu paszportowego w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego.
 • Sala obsługi interesantów zyskała w pełni nowe wyposażenie i jest klimatyzowana.
  Sala obsługi interesantów zyskała w pełni nowe wyposażenie i jest klimatyzowana.
 • Remont objął również korytarz, w którym zostanie jeszcze urządzony punkt zabaw dla dzieci.
  Remont objął również korytarz, w którym zostanie jeszcze urządzony punkt zabaw dla dzieci.
 • Uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy, którego celem jest usprawnienie obsługi interesantów.
  Uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy, którego celem jest usprawnienie obsługi interesantów.
 • Na ekranach zamontowanych na korytarzu, które są elementem systemu kolejkowego, są wyświetlane komiksy przypominające o potrzebie posiadania paszportu w różnych sytuacjach.
  Na ekranach zamontowanych na korytarzu, które są elementem systemu kolejkowego, są wyświetlane komiksy przypominające o potrzebie posiadania paszportu w różnych sytuacjach.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego Oddziału Spraw Obywatelskich w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego. Celem remontu, który kosztował blisko 800 tys. zł, było wprowadzenie ułatwień dla interesantów – sprawna obsługa to bowiem jeden z głównych priorytetów Wojewody.

Nowa sala do obsługi interesantów z 4 stanowiskami do przyjmowania wniosków i 2 stanowiskami do wydawania paszportów to efekt remontu pomieszczeń znajdujących się na parterze, w części budynku od strony ul. Niedziałkowskiego. Dzięki niemu wszystkie usługi świadczone przez Odział Spraw Obywatelskich można teraz załatwić w jednym miejscu. Dotychczas interesanci byli obsługiwani na parterze i na II piętrze.

Po remoncie ta część delegatury naszego urzędu została dostosowana w pełni do potrzeb interesantów, w tym osób niepełnosprawnych. Złożyć wniosek, odebrać paszport i skorzystać z pozostałych usług oddziału można już w jednym miejscu. To znaczne ułatwienie dla interesantów – powiedział Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Podczas remontu przebudowano pomieszczenia biurowe i korytarz o łącznej powierzchni ok. 335 m kw. Zakres prac obejmował m.in.: malowanie, cyklinowanie istniejących parkietów i odnowienie posadzki marmurowej na korytarzu. Ponadto wykonano nowe instalacje elektryczne, wentylację, klimatyzację, oświetlenie, sygnalizację przeciwpożarową, monitoring i alarm. Wymieniono też drzwi wewnętrzne i uruchomiono tzw. elektroniczny system kolejkowy. Oprócz tego zakupiono nowe wyposażenie do sali obsługi interesantów. Wydzielono też osobne toalety damskie, męskie i dla osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt remontu wyniósł blisko 800 tys. zł. Prace w całości zostały sfinansowane z budżetu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

W 2016 r. punkt paszportowy Oddziału Spraw Obywatelskich w radomskiej delegaturze przyjął 13 770 wniosków paszportowych i wydał 13 565 paszportów. Średnio od maja do sierpnia dziennie wpływało ok. 100 wniosków i wydawano tyle samo paszportów. W ubiegłym roku liczba złożonych wniosków paszportowych wzrosła o 14 procent w porównaniu do roku 2015. 

Delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu mieści się przy ul. Żeromskiego 53. Prowadzi punkt paszportowy (wejście od strony ul. Niedziałkowskiego) oraz sprawy w zakresie m.in.: infrastruktury, polityki społecznej oraz skarbu państwa i nieruchomości.

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 10.01.2017, Ilość wejść: 821, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry