Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.01.2017

Ślubowanie funkcjonariuszy stołecznej policji

140 policjantów służby kandydackiej złożyło ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystości wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Ślubowanie odbyło się w hali z Liberatorem, repliką samolotu B-24J. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Stołecznej Policji funkcjonariusze złożyli ślubowanie. „Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” to fragment roty ślubowania.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipera, zwracając się do 140 nowo przyjętych funkcjonariuszy zaznaczył, że zgodnie z dzisiejszym ślubowaniem będą służyć obywatelom zgodnie z literą prawa. Życzył policjantom pełnienia służby sprawiającej dużo satysfakcji z pomocy innym obywatelom.

Podczas uroczystości policjanci złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą twórcę Muzeum Powstania Warszawskiego - ówczesnego Prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Policja jest to umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi, mienia oraz utrzymywania porządku publicznego. W Polsce pierwszą ustawę o policji uchwalono 24 lipca 1919 roku. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 10.01.2017, Ilość wejść: 1079, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry