Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.05.2017

Cudzoziemcy: zezwolenie na pracę w jeden dzień także w delegaturach

  • Wydział Spraw Cudzoziemców przy ul. Marszałkowskiej.
    Wydział Spraw Cudzoziemców przy ul. Marszałkowskiej.

Od 8 maja 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca będzie można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. W drugim i trzecim kwartale planowane jest uruchomienie usługi w kolejnych delegaturach: Radomiu, Ostrołęce i Płocku.

Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, a także cudzoziemców chcących pracować w Polsce. Nowa usługa pozwoli skrócić czas oczekiwania na decyzję. Systematycznie wprowadzamy usprawnienia organizacyjne w obsłudze tak, aby zwiększyć dostępność urzędu dla klientów np. poprzez uruchomienie infolinii czy możliwości śledzenia statusu sprawy przez internet – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć komplet wymaganych dokumentów. Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 695 67 61 lub wysłać e-mail na adres wniosek@mazowieckie.pl (podając swój numer telefonu).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod numerem telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, a od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach.

Ponadto, od 4 lipca 2016 r. uległ zmianie sposób udzielania informacji w Wydziale. Cudzoziemcy mogą skorzystać z całodobowej automatycznej infolinii. Mogą też sprawdzić status swojej sprawy w Internecie oraz skontaktować się z konsultantami telefonicznie bądź mailowo (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem). Od 25 stycznia br. udostępniona została nowa wersja narzędzia do śledzenia statusu sprawy (postępowania o wydanie zezwoleń na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego UE).

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Joanna Bereda, 04.05.2017, Ilość wejść: 2666, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry