Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

18.04.2017

Otwarcie przebudowanej drogi w Mińsku Mazowieckim

  • We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
    We wtorek uroczyście otwarto przebudowane ulice Kościelną i Przemysłową w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
  • W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
    W otwarciu drogi i ronda im. ks. Jana Sikory uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski uczestniczyli w otwarciu przebudowanej drogi powiatowej nr 2227W. Inwestycja otrzymała dofinansowana w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Prace drogowe objęły odcinki ulic Kościelnej i Przemysłowej o łącznej długości blisko 900 metrów. Oprócz nowych asfaltowych nawierzchni jezdni zbudowano chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji. Powstały także trzy parkingi na 88 samochodów. Przebudowano cztery skrzyżowania i zbudowano rondo, które nazwano im. ks. Jana Sikory.

Koszt inwestycji to ok. 2 mln 890 tys. zł. Prawie 1 mln 450 tys. zł pochodziło z budżetu państwa w ramach dofinansowania z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wojewoda podkreśla, że główny cel rządowego programu to poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych, które łączą trasy wojewódzkie i krajowe.

W otwarciu drogi oraz ronda im. księdza Jana Sikory u zbiegu ulic Kościelnej i Przemysłowej wzięli udział przedstawiciele władz powiatu i gminy, a także siostra i znajomi nowego patrona skrzyżowania.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 18.04.2017, Ilość wejść: 1799, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry