Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.05.2017

Poznaj historię Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Co łączy Juliusza Słowackiego z Komisją Rządową Przychodów i Skarbu? Gdzie można zobaczyć anioły, które strzegą Warszawy? Czy w pałacach przy pl. Bankowym zawsze był urząd? W Noc Muzeów odkryjemy wiele tajemnic. Zapraszamy w godz. 19:00 - 1:00.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla zwiedzających. Pracownicy urzędu wcielą się w role przewodników po Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Będzie można zobaczyć gabinet Wojewody Mazowieckiego, porozmawiać z nim oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie zza jego biurka. Otwarte dla zwiedzających będą sale konferencyjne i taras, z którego będzie można zobaczyć panoramę placu Bankowego.

Zwiedzający będą mogli zrobić zdjęcie w fotobudce z tłem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a najmłodsi pobawić w kąciku dla dzieci. Klimat XIX-wiecznej Warszawy zapewnią nasi pracownicy przebrani w stroje z epoki.

 

 

Do zwiedzania Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zapraszamy także grupy anglojęzyczne oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Zespół pałaców przy placu Bankowym 3/5 zaprojektował w XIX wieku włoski architekt Antonio Corazzi. W trakcie II Wojny Światowej budynki uległy całkowitemu zniszczeniu. W latach 1950-1955 zostały odbudowane.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 19.05.2017, Ilość wejść: 1003, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry