Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

19.05.2017

Poznaj historię Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Co łączy Juliusza Słowackiego z Komisją Rządową Przychodów i Skarbu? Gdzie można zobaczyć anioły, które strzegą Warszawy? Czy w pałacach przy pl. Bankowym zawsze był urząd? W Noc Muzeów odkryjemy wiele tajemnic. Zapraszamy w godz. 19:00 - 1:00.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla zwiedzających. Pracownicy urzędu wcielą się w role przewodników po Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Będzie można zobaczyć gabinet Wojewody Mazowieckiego, porozmawiać z nim oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie zza jego biurka. Otwarte dla zwiedzających będą sale konferencyjne i taras, z którego będzie można zobaczyć panoramę placu Bankowego.

Zwiedzający będą mogli zrobić zdjęcie w fotobudce z tłem Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a najmłodsi pobawić w kąciku dla dzieci. Klimat XIX-wiecznej Warszawy zapewnią nasi pracownicy przebrani w stroje z epoki.

Do zwiedzania Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zapraszamy także grupy anglojęzyczne oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Zespół pałaców przy placu Bankowym 3/5 zaprojektował w XIX wieku włoski architekt Antonio Corazzi. W trakcie II Wojny Światowej budynki uległy całkowitemu zniszczeniu. W latach 1950-1955 zostały odbudowane.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 19.05.2017, Ilość wejść: 1094, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry