Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

13.06.2017

Ćwiczenia wojewódzkie dla służb i samorządów

 • Przedstawiciele samorządów oraz poszczególnych służb, inspekcji i straży ćwiczyli podejmowanie odpowiednich działań w sytuacji wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na Mazowszu.
  Przedstawiciele samorządów oraz poszczególnych służb, inspekcji i straży ćwiczyli podejmowanie odpowiednich działań w sytuacji wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na Mazowszu.
 • W ćwiczeniu w roli obserwatora udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
  W ćwiczeniu w roli obserwatora udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
 • Ćwiczenia przygotowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  Ćwiczenia przygotowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Współdziałanie służb w przypadku wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na Mazowszu to główne założenie odbywających się ćwiczeń wojewódzkich w Karniewie w powiecie makowskim. W ćwiczeniach udział wziął Wicewojewoda Artur Standowicz. W roli obserwatorów: Wojewoda Zdzisław Sipiera, inspektor Marek Świszcz, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz st. bryg. Bogdan Łasica, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem ćwiczeń przygotowanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego było sprawdzenie i doskonalenie procedur w sytuacji zagrożeń epizootycznych. W Urzędzie Gminy w Karniewie jednostki samorządu terytorialnego oraz poszczególne służby, inspekcje i straże ćwiczyły podejmowanie odpowiednich działań w takich sytuacjach. W trakcie ćwiczeń doskonalono umiejętności szybkiej oceny zaistniałej sytuacji i gotowość do podejmowania odpowiednich decyzji. Zostały zweryfikowane: wojewódzki plan zarządzania kryzysowego oraz plany powiatowe.

W ćwiczeniach uczestniczyli: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z siedzibą w Siedlcach, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie, Polski Związek Łowiecki, Starostwa Powiatowe w Makowie Mazowieckim i Pułtusku oraz urzędy gmin w: Szelkowie, Rzewniu, Karniewie, Makowie Mazowieckim, Czerwonce, Gzach, Obrytem i Pułtusku.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 13.06.2017, Ilość wejść: 1206, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry