Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.07.2017

Bezpieczeństwo nad wodą: ćwiczenia dla dzieci w Ciechanowie

Nauka udzielania pomocy osobie tonącej i zasad bezpiecznego uprawiania sportów wodnych – to główne cele ćwiczeń zorganizowanych przez ratowników WOPR i strażaków. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Około 50 dzieci z półkolonii Polskiego Czerwonego Krzyża  miało możliwość przyjrzeć się specjalnym ćwiczeniom realizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących. Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników WOPR.

  

       

W czasie ćwiczeń dzieci uczyły się właściwego zachowania nad wodą, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania i uprawiania sportów wodnych.    

Ćwiczeniom przyglądali się kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża Bożena Podleńska i zastępca komendanta Powiatowej PSP w Ciechanowie st. kpt. Jarosław Nowosielski.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 10.07.2017, Ilość wejść: 761, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry