Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.10.2017

Inauguracja roku w Szkole Głównej Handlowej

Wręczeniem odznaczeń państwowych, uroczystością przyjęcia w poczet studentów i wykładem o bezpieczeństwie żywności, jako wyzwaniu zglobalizowanej gospodarki Szkoła Główna Handlowa zainaugurowała rok akademicki 2017/2018. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Szkoła Główna Handlowa jest pionierem w Polsce jeśli chodzi o nauki ekonomiczne, a także ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość, odbudowę państwa polskiego i kształtowanie polskiego ustroju gospodarczego – powiedział w środę w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego w SGH.

Zwracając się do gości zebranych w Auli Głównej SGH prezydent podkreślił również, że absolwenci tej uczelni odgrywali ważne role w polskiej historii i dziś także pełnią ważne funkcje – Nie tylko w obszarach związanych ściśle z ekonomią, takich jak zasilanie kadr menadżerskich, ale także w polityce, czyli w dziedzinie, gdzie kształtuje się kwestie ustrojowe i przygotowuje nowe prawo – zaznaczył Prezydent Duda.

Inauguracja roku akademickiego była okazją do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie odbyła się również immatrykulacja, czyli uroczystość przyjęcia w poczet studentów uczelni.

Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1906 roku i rocznie wydaje ponad 2,5 tys. dyplomów ukończenia studiów wyższych. Szacuje się, że od początku istnienia uczelnia wykształciła ponad 70 tys. absolwentów.

 • W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość. W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość.
  W swoim wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że SGH jako uczelnia ma piękną tradycję wpisaną w polską niepodległość.
 • Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych. Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych.
  Inauguracja była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych.
 • Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni.
  Prezydent RP Andrzej Duda wręczył również nowym studentom akty przyjęcia w poczet uczelni.
 • W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
  W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 04.10.2017, Ilość wejść: 881, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry