Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.07.2011

174 nowe miejsca w mazowieckich żłobkach

Pięć porozumień w ramach I edycji programu „Maluch” podpisali wojewoda Jacek Kozłowski i wicewojewoda Dariusz Piątek z samorządowcami z Mazowsza. Na budowę żłobków gminom łącznie zostanie przekazane ponad milion złotych.

Gmina Troszyn otrzymała 363 tys. zł na zakup nieruchomości oraz budowę żłobka w Troszynie. Gminie Długosiodło przekazano natomiast ponad 71 tys. zł na adaptację pomieszczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrzanie Włościańskiej – w placówce zorganizowany zostanie żłobek gminny. Dofinansowanie w wysokości 143 tys. zł przyznano również miastu Mława. Tu w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 4 z Oddziałem Integracyjnym również powstanie żłobek. Miasto stołeczne Warszawa dostanie ok. 470 tys. zł na adaptację budynków przy ul. Białobrzeskiej 19 oraz Prochowej 49.

Obecnie trwa II edycja programu – wnioski można składać do 16 sierpnia 2011 r. Kwota dotacji, w wysokości do 50% wartości projektu, będzie adekwatna do liczby planowanych miejsc dla dzieci w danej placówce. Dofinansowanie można przeznaczyć na wyposażenie oraz prace wykończeniowe, adaptację istniejących lokali lub budowę nowych placówek. Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej (osobiście lub listem poleconym do Wydziału Polityki Społecznej (WPS) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, ul. Czerniakowska 44). Aplikacje przesyłane pocztą należy oznaczyć dopiskiem na kopercie „Oferta na konkursu Maluch 2011 – II edycja”. Szczegóły na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

„Maluch” to program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Głównymi celami programu są: poprawa standardów funkcjonowania, dostosowanie placówek do potrzeb lokalnej społeczności oraz umożliwienie rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej. Zgłoszone projekty powinny zostać zrealizowane w 2011 roku. Łącznie w latach 2011-2013 na realizację programu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 190 mln zł, w tym w 2011 roku 40 mln zł.

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Michał Dec, 27.07.2011, Ilość wejść: 2381, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry