Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.07.2011

174 nowe miejsca w mazowieckich żłobkach

Pięć porozumień w ramach I edycji programu „Maluch” podpisali wojewoda Jacek Kozłowski i wicewojewoda Dariusz Piątek z samorządowcami z Mazowsza. Na budowę żłobków gminom łącznie zostanie przekazane ponad milion złotych.

Gmina Troszyn otrzymała 363 tys. zł na zakup nieruchomości oraz budowę żłobka w Troszynie. Gminie Długosiodło przekazano natomiast ponad 71 tys. zł na adaptację pomieszczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrzanie Włościańskiej – w placówce zorganizowany zostanie żłobek gminny. Dofinansowanie w wysokości 143 tys. zł przyznano również miastu Mława. Tu w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 4 z Oddziałem Integracyjnym również powstanie żłobek. Miasto stołeczne Warszawa dostanie ok. 470 tys. zł na adaptację budynków przy ul. Białobrzeskiej 19 oraz Prochowej 49.

Obecnie trwa II edycja programu – wnioski można składać do 16 sierpnia 2011 r. Kwota dotacji, w wysokości do 50% wartości projektu, będzie adekwatna do liczby planowanych miejsc dla dzieci w danej placówce. Dofinansowanie można przeznaczyć na wyposażenie oraz prace wykończeniowe, adaptację istniejących lokali lub budowę nowych placówek. Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej (osobiście lub listem poleconym do Wydziału Polityki Społecznej (WPS) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, ul. Czerniakowska 44). Aplikacje przesyłane pocztą należy oznaczyć dopiskiem na kopercie „Oferta na konkursu Maluch 2011 – II edycja”. Szczegóły na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

„Maluch” to program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Głównymi celami programu są: poprawa standardów funkcjonowania, dostosowanie placówek do potrzeb lokalnej społeczności oraz umożliwienie rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej. Zgłoszone projekty powinny zostać zrealizowane w 2011 roku. Łącznie w latach 2011-2013 na realizację programu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 190 mln zł, w tym w 2011 roku 40 mln zł.

Podobne tematy

Podziel / Share
Michał Dec, 27.07.2011, Ilość wejść: 2729, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry