Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

16.03.2017

„Polska walcząca” – wystawa zdjęć i dokumentów w Ostrołęce

O początkach polskiej konspiracji i walkach podziemnych przeciwko okupantom – Niemcom i Sowietom opowiada wystawa pt. „Polska walcząca”. Archiwalne zdjęcia oraz dokumenty można oglądać od 17 do 30 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury. W oficjalnym otwarciu 20 marca weźmie udział dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Uroczystość otwarcia wystawy będzie połączona z projekcją filmu pt. „Ziemia przemówiła” w ramach Klubu Kina Niezależnego.

Prezentowane zdjęcia i dokumenty przedstawiają najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza" i powstanie warszawskie. Na wystawie ukazane zostały sylwetki bohaterów, w tym także Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze. Dopełnieniem są zdjęcia z prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w miejscach, w których odnajdywane są i identyfikowane szczątki bohaterów Polski Walczącej, straconych w komunistycznych więzieniach.

Organizatorami wystawy są: Instytut Pamięci Narodowej, delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz Prezydent Miasta Ostrołęki. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 16.03.2017, Ilość wejść: 356, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
do góry