Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

10.08.2011

Koordynator ds. równego traktowania

- został powołany przez wojewodę Jacka Kozłowskiego. Stanowisko objęła Grażyna Kulińska, główny specjalista w Biurze Kadr i Organizacji. Do jej obowiązków będzie należało przeciwdziałanie dyskryminacji i monitorowanie sytuacji w kontekście równego traktowania.

  • www.siecrownosci.gov.pl
    www.siecrownosci.gov.pl

Koordynatorzy będą pracowali w ministerstwach, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wybranych instytucjach centralnych i wszystkich urzędach wojewódzkich. Zostaną oni przeszkoleni z zakresu polityki równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, poglądy polityczne, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, stan cywilny oraz rodzinny. Zdobyte kwalifikacje pozwolą m.in. na prowadzenie szkoleń dla administracji rządowej i samorządowej.

Sieć koordynatorów zorganizowano w ramach projektu „Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia”. Przedsięwzięcie realizowano jest przez Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Więcej o inicjatywie można przeczytać na www.siecrownosci.gov.pl.
 

Podobne tematy

Podziel / Share
Opublikowane przez Michał Dec, 10.08.2011, Ilość wejść: 2033, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz (0) Regulamin

  • Brak komentarzy

Rozmiar czcionki

Kalendarium

Subskrypcje

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter: Zarejestruj się

Jeśli chcesz edytować/usunąć swoje dane, zaloguj się.


»Przypomnij hasło
Cudzoziemcy
Program "Rodzina 500 plus"
Afrykański pomór świń

dane powiatów, gmin oraz placówek pomocy społecznej