Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

10.08.2011

Koordynator ds. równego traktowania

- został powołany przez wojewodę Jacka Kozłowskiego. Stanowisko objęła Grażyna Kulińska, główny specjalista w Biurze Kadr i Organizacji. Do jej obowiązków będzie należało przeciwdziałanie dyskryminacji i monitorowanie sytuacji w kontekście równego traktowania.

  •  www.siecrownosci.gov.pl
    www.siecrownosci.gov.pl

Koordynatorzy będą pracowali w ministerstwach, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wybranych instytucjach centralnych i wszystkich urzędach wojewódzkich. Zostaną oni przeszkoleni z zakresu polityki równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, poglądy polityczne, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, stan cywilny oraz rodzinny. Zdobyte kwalifikacje pozwolą m.in. na prowadzenie szkoleń dla administracji rządowej i samorządowej.

Sieć koordynatorów zorganizowano w ramach projektu „Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia”. Przedsięwzięcie realizowano jest przez Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Więcej o inicjatywie można przeczytać na www.siecrownosci.gov.pl.
 

Podobne tematy

Podziel / Share
Michał Dec, 10.08.2011, Ilość wejść: 2586, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry