Pomoc dla niepełnosprawnych

Rozmiar czcionki

Paszporty

Informujemy, że dnia 10 listopada 2014 niektóre punkty paszportowe będą nieczynne. Pozostałe punkty na terenie Mazowsza pracują bez zmian.

STAROSTWO

DN 10.11.2014

TPP Legionowo

Nie pracują

TPP Ożarów

Pracują

TPP Piaseczno

Nie pracują

TPP Pruszków

Pracują

TPP Wołomin

Pracują

TPP Mińsk Mazowiecki

Pracują

TPP Otwock

Nie pracują

 

 

 

KOMUNIKAT

Informujemy, że z dniem 1 października 2014 r. klienci Terenowego Punktu Paszportowego w Wołominie, uzyskają możliwość dokonywania opłat paszportowych w kasie starostwa.

Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia oraz lokalizacji znajdą Państwo pod linkiem.

 

UWAGA

Informujemy, że zmieniły się  godziny pracy punktów paszportowych w Warszawie oraz delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Nowe godziny pracy:

Pon.: 10:00 - 17:30

wt. - pt.: 8:00 - 15:30

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Komunikat

 

Od 17 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o dokumentach paszportowych. Najważniejsza zmiana przepisów dotycząca "odmiejscowienia" wydawania paszportów i paszportów tymczasowych w kraju i za granicą umożliwia ubieganie się o wydanie dokumentu paszportowego w dowolnym organie paszportowym na terenie całego kraju i za granicą, niezależnie od miejsca zamieszkania/zameldowania.

W województwie mazowieckim obsługa paszportowa jest realizowana w 20 punktach (link). Największym zainteresowaniem jednak cieszą się punkty paszportowe zlokalizowane na terenie Warszawy.

We wszystkich punktach paszportowych na terenie Warszawy oraz w TPP w Pruszkowie, Ożarowie Mazowieckim i Legionowie, funkcjonuje numerkowy system obsługi obywatela. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i ogranicza ich wydawanie stosownie do czasu trwania przyjecia wniosków oraz ilości oczekujących klientów, tym samym może zaprzestać ich wydawania przed końcem pracy urzędu. W związku z tym, apelujemy, aby nie zostawiać załatwienia sprawy na sam koniec pracy punktu paszportowego, gdyż może zaistnieć sytuacja, że z powodu zbyt wielu oczekujących osób, nie będziemy w stanie wszystkich obsłużyć.

Ponadto informujemy, że w Terenowych Punktach Paszportowych: Bemowo, Praga Południe, Żoliborz, istnieje możliwość sprawdzania poprzez strony internetowe urzędów dzielnic m. st. Warszawy (Bemowo, Bielany, Praga Południe, Żoliborz) ilości osób oczekujących na złożenie wniosku bądź odbiór paszportu.

Dodatkowo w TPP Bielany, Bemowo oraz Legionowo istnieje możliwość umówienia terminu wizyty w punkcie:

- poprzez formularz na stronie internetowej odpowiedniego urzędu dzielnicy (Bielany, Bemowo)

- telefonicznie (Legionowo)

Natomiast w TPP Mińsk Mazowiecki funkcjonuje system rezerwacji kolejki (link do strony)

 

Podziel / Share
Opublikowane przez : Roman Pietryka, 02.06.2009, Ilość wejść: 447821, Rejestr zmian