Pomoc dla niepełnosprawnych

Rozmiar czcionki

Paszporty

 Uwaga

Informujemy, że dnia 18.04.2014 r. Terenowy Punkt Paszportowy w Piasecznie będzie czynny w godzinach 8:00 - 14:00. Natomiast Terenowy Punkt Paszportowy w Mińsku Mazowieckim czynny będzie w godzinach 8:00 - 12:00.

---------------------------------------------------

ZBLIŻAJĄ    SIĘ    WAKACJE,   PAMIĘTAJ O PASZPORCIE !

Co   roku  w  okresie   wakcyjnym   organy   paszportowe   odnotowują    wzmożone

 zaintersowanie   klientów   sprawami   paszportowymi.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych punktów paszportowych i złożenia wniosku paszportowego już dziś !

Zobacz jak wyglądają statystyki z lat ubiegłych!

 Wybierz  dogodny dla siebie termin i miejsce.

Link do strony internetowej

--------------------------------------------------------------------------------

UWAGA

 

Zmiana lokalizacji Punktu Paszportowego w Delegaturze w Płocku.

Informujemy, że od dnia 20.05.2013 r. Punkt Paszportowy w Delegaturze w Płocku został przeniesiony na ul. 3 Maja 16.

 

Komunikat

Od 17 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o dokumentach paszportowych. Najważniejsza zmiana przepisów dotycząca "odmiejscowienia" wydawania paszportów i paszportów tymczasowych w kraju i za granicą umożliwia ubieganie się o wydanie dokumentu paszportowego w dowolnym organie paszportowym na terenie całego kraju i za granicą, niezależnie od miejsca zamieszkania/zameldowania.

W województwie mazowieckim obsługa paszportowa jest realizowana w 20 punktach (link). Największym zainteresowaniem jednak cieszą się punkty paszportowe zlokalizowane na terenie Warszawy.

We wszystkich punktach paszportowych na terenie Warszawy oraz w TPP w Pruszkowie i Ożarowie Mazowieckim funkcjonuje numerkowy system obsługi obywatela. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i ogranicza ich wydawanie stosownie do czasu trwania przyjecia wniosków oraz ilości oczekujących klientów, tym samym może zaprzestać ich wydawania przed końcem pracy urzędu. W związku z tym, apelujemy, aby nie zostawiać załatwienia sprawy na sam koniec pracy punktu paszportowego, gdyż może zaistnieć sytuacja, że z powodu zbyt wielu oczekujących osób, nie będziemy w stanie wszystkich obsłużyć.

Ponadto informujemy, że w Terenowych Punktach Paszportowych: Bemowo, Praga Południe, Żoliborz, istnieje możliwość sprawdzania poprzez strony internetowe urzędów dzielnic m. st. Warszawy (Bemowo, Bielany, Praga Południe, Żoliborz) ilości osób oczekujących na złożenie wniosku bądź odbiór paszportu. Dodatkowo w TPP Bielany oraz Bemowo istnieje możliwość internetowej rezerwacji wizyty, w punkcie na stronie właściwego Urzędu Dzielnicy.

 

----------------------------

 

Dłuższy termin ważności paszportów dla dzieci poniżej 5 roku życia

 

 Od dnia 11 sierpnia 2012 r., dzieciom poniżej 5 roku życia, wydawane są paszporty biometryczne z dłuższym - 5 letnim okresem ważności. Opłata paszportowa wynosi, jak dotychczas, 30 zł.

Przypominamy, że swoboda poruszania się pomiędzy państwami obszaru Schengen nie zwalnia z obowiązku posiadania przez obywateli państw członkowskich dokumentu podróży (dowód osobisty, paszport). Dotyczy to zwłaszcza osób małoletnich, które w sytuacjach wyjazdu do kraju strefy Schengen, muszą posiadać własny dokument tożsamości, potwierdzający korzystanie ze wspólnotowego prawa do swobodnego przemieszczania się. W przypadku wyjazdu poza strefę Schengen każde dziecko musi posiadać własny paszport.

 

UWAGA !!

Wpisy dzieci w paszportach rodziców utraciły ważność 26 czerwca 2012 r.

             Od dnia 26 czerwca 2012 r. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży. Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie rodzica pozostaje bez wpływu na termin ważności tego dokumentu w odniesieniu do jego posiadacza (rodzica).

Jeśli planują Państwo podróż za granicę, prosimy o składanie wniosków o wydanie dla dzieci nowego dokumentu podróży- paszportu.

Podziel / Share
Opublikowane przez : Roman Pietryka, 02.06.2009, Ilość wejść: 335841, Rejestr zmian