Pomoc dla niepełnosprawnych

Rozmiar czcionki

Wojewoda Mazowiecki

Wojewoda mazowiecki:

Jacek Kozłowski

 

tel. 22 695 65 88

fax. 22 695 65 89

wojewoda@mazowieckie.pl

 

Przyjmowanie interesantów:
 pl. Bankowy 3/5 pokój nr 138
 tel. 22 695 62 99
 Poniedziałek 13:00 - 16:00

 

Absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz stypendysta Rutgers University School of Communication w USA. Ukończył także Rutgers Advanced Management Program. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej, był m.in. wydawcą i autorem publikacji drugiego obiegu.

Sprawował funkcję dyrektora generalnego w Urzędzie Rady Ministrów, jako dyrektor tworzył Biuro Prasowe Rządu i był zastępcą rzecznika prasowego rządu (1990-1993). Następnie był dyrektorem generalnym Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i dyrektorem Biura Public Relations Banku Pekao SA. Zajmował się też doradztwem w dziedzinie komunikacji finansowej i zarządzania zmianą oraz realizował projekty dla spółek giełdowych, międzynarodowych koncernów i funduszy inwestycyjnych.

W latach 90. wykładał we Francuskim Instytucie Zarządzania, w Wyższej Szkole Komunikacji i Mediów Społecznych oraz współtworzył specjalizację public relations w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Kozłowski był też ekspertem Sejmowej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Europy. Od 2006 do 2007 r. sprawował funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego. 29 listopada 2007 r. został powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego.

Należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, następnie Unii Wolności, a od 2003 r. jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Jacek Kozłowski jest żonaty, ma córkę. Jego hobby to turystyka, narciarstwo i biegi na orientację.

Wojewoda mazowiecki sprawuje funkcję:

  • przedstawiciela Rady Ministrów w województwie,
  • zwierzchnika zespolonej administracji rządowej,
  • organu nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego,
  • organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów o postępowaniu administracyjnym, jeżeli ustawy szczególne tak stanowią,
  • reprezentanta Skarbu Państwa, w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych ustawach.

     

    Materiały do pobrania

Załączniki do strony

Podziel / Share
Opublikowane przez : Mateusz Balcerowicz, 30.03.2009, Ilość wejść: 471144, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Komentarz

  • Brak komentarzy