Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

24.09.2012

Debata o bezpieczeństwie w Garwolinie i Siedlcach

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego i Siedlec zgłosili uwagi dotyczące bezpieczeństwa w regionie podczas konsultacji z udziałem m.in. wojewody Jacka Kozłowskiego  i komendanta wojewódzkiego policji Rafała Batkowskiego. Kolejna debata odbędzie się 1 października 2012 roku w Otwocku.

Podczas spotkania w Garwolinie przedstawiciele społeczności lokalnej poruszyli temat m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwrócono uwagę na niebezpieczne skrzyżowania w miejscowościach Gończyce i Lipówki na drodze ekspresowej S17, konieczność zainstalowania fotoradarów oraz na oświetlenie na obwodnicy Garwolina. Omówiono także problematykę profilaktyki przemocy w rodzinie. Uczestnicy debaty wypełnili ankiety związane z oceną pracy policji i poczuciem bezpieczeństwa w okolicach miejsca zamieszkania.

W Siedlcach dyskutowano o profilaktyce uzależnienia od narkotyków wśród młodych osób. Rozmawiano o bezpieczeństwie w centrum miasta. Mieszkańcy zasugerowali, że nocą w sasiędztwie lokali rozrywkowych przydałoby się więcej patroli policji. Poruszono kwestie wypadków na drodze wojewódzkiej nr 698 koło miasta Mordy.  Uczestnicy spotkania zainteresowani również byli przyczyną likwidacji posterunków policji m.in. w Zbuczynie.

Debaty społeczne organizowane przez Komendę Stołeczną Policji i Mazowiecką Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwolą także na wymianę informacji między policją a mieszkańcami Mazowsza o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. W spotkaniach bierze udział m.in. wojewoda mazowiecki, komendanci policji, przedstawiciele samorządów, instytucji pomocowych, organizacji pozarządowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy danego rejonu.

Spotkania organizowane są w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” polegającego na koordynacji działań policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa porządku publicznego. W latach 2007 – 2012, w ramach programu, dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 28 projektów na łączną kwotę ponad 2 mln zł.
 


W spotkaniu w Garwolinie udział wzięli: Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, Rafał Batkowski, komendant wojewódzki policji, Klemens Serzysko, komendant powiatowy policji w Garwolinie oraz Marek Chciałowski, starostwa garwoliński. W debacie w Siedlcach oprócz wojewody i komendanta wojewódzkiego udział wzięli: starosta siedlecki Wojciech Wielogórski, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz komendant miejski policji dr Marek Fałdowski.
 

 • Od lewej: Klemens Serzysko, komendant powiatowy policji w Garwolinie, Rafał Batkowski, mazowiecki komendant wojewódzki policji, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki i Marek Chciałowski, starostwa garwoliński.
  Od lewej: Klemens Serzysko, komendant powiatowy policji w Garwolinie, Rafał Batkowski, mazowiecki komendant wojewódzki policji, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki i Marek Chciałowski, starostwa garwoliński.
 • Debata o bezpieczeństwie w Garwolinie wzbudziła zainteresowanie mieszkanców.
  Debata o bezpieczeństwie w Garwolinie wzbudziła zainteresowanie mieszkanców.
 • Podczas debaty o bezpieczeństwie aula Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Siedlcach wypełniła się do ostatnich miejsc.
  Podczas debaty o bezpieczeństwie aula Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Siedlcach wypełniła się do ostatnich miejsc.
 • Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki przemawia podczas debaty o bezpieczeństwie w Siedlcach.
  Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki przemawia podczas debaty o bezpieczeństwie w Siedlcach.
 • Marek Fałdowski, komendant miejski policji w Siedlcach prezentuje efekty pracy policji.
  Marek Fałdowski, komendant miejski policji w Siedlcach prezentuje efekty pracy policji.
 • Pytania mieszkańców były najważniejszym punktem debaty o bezpieczeństwie.
  Pytania mieszkańców były najważniejszym punktem debaty o bezpieczeństwie.

Podobne tematy

Bookmark and Share
24.09.2012, Ilość wejść: 4198, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry