Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.01.2014

Nowi konsultanci wojewódzcy otrzymali powołania

 • Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki oraz Michał Borkowski, dyrektor Wydziału Zdrowia MUW spotkali się z sześcioma nowymi wojewódzkimi konsultantami medycznymi.
  Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki oraz Michał Borkowski, dyrektor Wydziału Zdrowia MUW spotkali się z sześcioma nowymi wojewódzkimi konsultantami medycznymi.
 • Wojewoda Jacek Kozłowski wręcza Sebastianowi Niezgodzie powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego.
  Wojewoda Jacek Kozłowski wręcza Sebastianowi Niezgodzie powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego.
 • Prof. Wojciech Zgliczyński odbiera powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii z rąk wojewody mazowieckiego.
  Prof. Wojciech Zgliczyński odbiera powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii z rąk wojewody mazowieckiego.
 • Dr Beata Jagielska została powołana na konsultanta w dziedzinie onkologii klinicznej.
  Dr Beata Jagielska została powołana na konsultanta w dziedzinie onkologii klinicznej.
 • Lek. Barbara Kołakowska to nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej.
  Lek. Barbara Kołakowska to nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej.
 • Dr hab. Jolanta Kunikowska od początu roku pełni obowiązki konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny nuklearnej.
  Dr hab. Jolanta Kunikowska od początu roku pełni obowiązki konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny nuklearnej.

Onkologia kliniczna, endokrynologia, położnictwo i ginekologia, medycyna paliatywna, medycyna nuklearna oraz pielęgniarstwo ratunkowe – akty powołania w tych dziedzinach medycyny wręczył Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Kadencja konsultanta wojewódzkiego trwa pięć lat.

Akty powołania otrzymali:

 • dr n. med. Beata Jagielska – konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej (od 1 października 2013 r.), jest kierownikiem Kliniki Onkologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Onkologii-Instytut im M. Skłodowskiej-Curie,
 • prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciech Zgliczyński – konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii (od 1 stycznia 2014 r.). Jest ordynatorem - kierownikiem Kliniki Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. Ks. J. Popiełuszki Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Warszawie,
 •  dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak – konsultant wojewódzki w dziedzinie położnictwa i ginekologii (od 1 grudnia 2013 r.), jest adiunkt w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o. w Warszawie,
 •  lek. Barbara Kołakowska – konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej (od 16 grudnia 2013 r.), jest kierownikiem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Caritas Archidiecezji w Warszawie,
 • dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska - konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny nuklearnej (od 1 stycznia 2014 r.), zatrudniona w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie.
 • Sebastian Niezgoda – konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego (od 1 sierpnia 2013 r.), zatrudniony w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Konsultanci powoływani są przez wojewodę na pięcioletnią kadencję.  Do ich zadań należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości i dostępności świadczeń, kształcenia, doskonalenia zawodowego oraz wyposażenia. Przygotowują również informację na temat zasobów i potrzeb kadrowych w dziedzinie medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Opiniują wnioski o wpisanie na listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji. Na wniosek wojewody wydają opinię o spełnieniu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Konsultanci wojewódzcy na Mazowszu działają w osiemdziesięciu sześciu dziedzinach medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Pełen wykaz specjalistów, wraz z danymi kontaktowymi, jest dostępny na stronie www.mazowieckie.pl pod banerem Zdrowie.

Podobne tematy

Podziel / Share
14.01.2014, Ilość wejść: 7731, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry