Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

09.05.2014

„Karambol” na obwodnicy Warszawy - ćwiczenia służb

  •  Służby podczas ćwiczeń musiały sobie poradzić z karambolem, do którego doszło na Południowej Obwodnicy Warszawy.
    Służby podczas ćwiczeń musiały sobie poradzić z karambolem, do którego doszło na Południowej Obwodnicy Warszawy.
  •  Wicewojewoda Dariusz Piątek przygląda się pracy służb.
    Wicewojewoda Dariusz Piątek przygląda się pracy służb.

5 rozbitych aut, 15 rannych osób, a na miejscu zdarzenia policja, straż pożarna, ratownicy medyczni i służby drogowe – tak wyglądały ćwiczenia na Południowej Obwodnicy Warszawy. Wydarzenie było ogólnodostępne, a pracy służb przyglądał się m.in. wicewojewoda Dariusz Piątek.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na profilu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku.

Scenariusz ćwiczenia wyglądał następująco: Na stojącą grupę samochodów najechały kolejne. Bilans to 5 rozbitych aut i 15 poszkodowanych osób. W jednym z samochodów doszło do rozszczelnienia baku, a na jezdnię wyciekł olej napędowy. W akcji ratowniczej wzięły udział jednostki straży pożarnej dysponujące specjalistycznym sprzętem, policja oraz służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ze względu na liczbę ofiar, pomoc medyczna udzielana była w specjalnie rozstawionym namiocie, a najciężej ranne ofiary przetransportowane zostały śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie symulacji pojawiły się wraki, ofiary, ratownicy medyczni udzielający pierwszej pomocy, straż pożarna rozcinająca zgniecione wozy i policja dokonująca czynności procesowych na miejscu zdarzenia. Wyraziste obrazy miały przemówić do wyobraźni wszystkich użytkowników dróg. Role poszkodowanych odegrała grupa statystów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Warszawskiej Akademii Medycznej.

Piątkowa symulacja to największe tego typu ćwiczenia w Polsce. Pokaz organizowany jest w ramach obchodów 10-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Pliki do pobrania

Podobne tematy

Podziel / Share
09.05.2014, Ilość wejść: 2207, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry