Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

25.07.2014

Zmiana godzin pracy punktów paszportowych od 1.08.2014 r.

  •  Paszport.
    Paszport.

Od 1 sierpnia zmianie ulegną godziny pracy punktów paszportowych w Warszawie oraz delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówki będą czynne w poniedziałek w godz. 10.00 – 17.30, a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 15.30.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Nie wyjedziemy za granicę.

W sytuacji, gdy jedno z rodziców jest już za granicą, jedynym sposobem na uzyskanie dokumentu jest potwierdzenie zgody rodzica przed konsulem RP w danym państwie, bądź przed notariuszem. Dodatkowo warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju Wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (jak w Portugalii w 2004 r. podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, czy wiosną 2009 r. w Niemczech – w związku ze szczytem NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod linkiem: www.poradnik.poland.gov.pl (zakładka „Opisy krajów”).

Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 20 punktów paszportowych – 5 w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce), 15 w Warszawie i okolicznych powiatach. Urząd wojewódzki uruchomił automatyczną infolinię paszportową (22) 695 73 88. Wszelkie informacje dotyczące paszportów dostępne są na www.mazowieckie.pl. Do wojewody mazowieckiego w 2013 r. wpłynęło ponad 222 tys. wniosków o wydanie paszportu.

Podobne tematy

Podziel / Share
Michał Dec, 25.07.2014, Ilość wejść: 2537, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry