Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

25.07.2014

Zmiana godzin pracy punktów paszportowych od 1.08.2014 r.

  •  Paszport.
    Paszport.

Od 1 sierpnia zmianie ulegną godziny pracy punktów paszportowych w Warszawie oraz delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówki będą czynne w poniedziałek w godz. 10.00 – 17.30, a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 15.30.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Nie wyjedziemy za granicę.

W sytuacji, gdy jedno z rodziców jest już za granicą, jedynym sposobem na uzyskanie dokumentu jest potwierdzenie zgody rodzica przed konsulem RP w danym państwie, bądź przed notariuszem. Dodatkowo warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju Wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (jak w Portugalii w 2004 r. podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, czy wiosną 2009 r. w Niemczech – w związku ze szczytem NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod linkiem: www.poradnik.poland.gov.pl (zakładka „Opisy krajów”).

Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 20 punktów paszportowych – 5 w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce), 15 w Warszawie i okolicznych powiatach. Urząd wojewódzki uruchomił automatyczną infolinię paszportową (22) 695 73 88. Wszelkie informacje dotyczące paszportów dostępne są na www.mazowieckie.pl. Do wojewody mazowieckiego w 2013 r. wpłynęło ponad 222 tys. wniosków o wydanie paszportu.

Podobne tematy

Podziel / Share
Michał Dec, 25.07.2014, Ilość wejść: 3085, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry