Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.06.2015

Sobota z paszportem: zapisz się i złóż wniosek

  •  W sobotę 27 czerwca będzie można złożyć wniosek paszportowy po uprzedniej rezerwacji terminu.
    W sobotę 27 czerwca będzie można złożyć wniosek paszportowy po uprzedniej rezerwacji terminu.

W sobotę 27 czerwca w Referacie Paszportów przy ul. Kruczej 5/11 w Warszawie będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu. Punkt czynny będzie od 8 do 16 dla osób, które telefonicznie zarezerwowały termin wizyty. Na ten dzień przewidziana jest obsługa 300 klientów.

Na sobotę 27 czerwca rezerwacji można dokonywać do 26 czerwca do godz. 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Aby to zrobić należy:

zadzwonić pod numer telefonu: 22 695 73 02,

w godzinach: pn. - pt. od 8.00 do 16.00.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty.

Dodatkowo, warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, szczyt NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 17.06.2015, Ilość wejść: 2651, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry