Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

29.06.2015

Blisko 500 osób skorzystało z "soboty z paszportem"

  •  Sobota z paszportem przyciąga coraz więcej osób.
    Sobota z paszportem przyciąga coraz więcej osób.

W czerwcu mieszkańcy Warszawy mogli dwukrotnie złożyć wniosek paszportowy w weekend. Pracownicy urzędu obsługiwali klientów w soboty 6 i 27 czerwca. Z okazji tej skorzystało ok. 470 osób, które wcześniej zarezerwowały telefonicznie termin. To już 3. edycja akcji, która każdego roku przyciąga coraz więcej osób.

- W tym roku podczas dwóch edycji "soboty z paszportem" odwiedziło nas o ponad sto osób więcej niż w trakcie analogicznej akcji w 2014 roku. Gościliśmy głównie rodziny z dziećmi, a ponad połowa złożonych wniosków dotyczyła osób małoletnich - powiedziała Katarzyna Prus-Stachyra, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich MUW.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty.

Warto też pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, szczyt NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Podobne tematy

Podziel / Share
Rafał Babraj, 29.06.2015, Ilość wejść: 1679, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry