Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

29.06.2015

Blisko 500 osób skorzystało z "soboty z paszportem"

  •  Sobota z paszportem przyciąga coraz więcej osób.
    Sobota z paszportem przyciąga coraz więcej osób.

W czerwcu mieszkańcy Warszawy mogli dwukrotnie złożyć wniosek paszportowy w weekend. Pracownicy urzędu obsługiwali klientów w soboty 6 i 27 czerwca. Z okazji tej skorzystało ok. 470 osób, które wcześniej zarezerwowały telefonicznie termin. To już 3. edycja akcji, która każdego roku przyciąga coraz więcej osób.

- W tym roku podczas dwóch edycji "soboty z paszportem" odwiedziło nas o ponad sto osób więcej niż w trakcie analogicznej akcji w 2014 roku. Gościliśmy głównie rodziny z dziećmi, a ponad połowa złożonych wniosków dotyczyła osób małoletnich - powiedziała Katarzyna Prus-Stachyra, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich MUW.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty.

Warto też pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, szczyt NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Podobne tematy

Podziel / Share
Rafał Babraj, 29.06.2015, Ilość wejść: 1365, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry