Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

22.09.2015

400 tys. zł dla bibliotek szkolnych w Warszawie

  •  Umowę na zakup książek do bibliotek szkolnych w Warszawie podpisali wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
    Umowę na zakup książek do bibliotek szkolnych w Warszawie podpisali wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
  •  Na zakup książek do bibliotek stołeczne szkoły otrzymają 400 tys. zł.
    Na zakup książek do bibliotek stołeczne szkoły otrzymają 400 tys. zł.

199 warszawskich szkół podstawowych otrzyma 400 tys. zł na zakup książek do swoich bibliotek w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Jego celem jest wyrabianie i pogłębianie u dzieci nawyku czytania. Szkoły uczestniczące w projekcie będą mogły zakupić pozycje wskazane przez uczniów.

Wsparcie finansowe otrzymały organy założycielskie szkół (samorządy, osoby prawne i fizyczne), które do 8 lipca przekazały do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty odpowiedni wniosek. Placówki, w zależności od liczby uczniów, mogły liczyć na 1 000 do 2 170 zł, przy co najmniej 20 proc. wkładzie własnym. Warszawa wspiera projekty realizowane w obszarze edukacji i kultury. Edukujemy nauczycieli, zachęcamy do czytania uczniów. Biblioteka szkolna dawno przestała być tylko wypożyczalnią książek, stała się miejscem zdobywania praktycznej wiedzy i ciekawie spędzonego czasu – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nawyk czytania trzeba wyrabiać od najmłodszych lat, szczególnie w dzisiejszych czasach, w dobie streszczeń lektur, Internetu i gier komputerowych. Mam nadzieję, że to dzieci przygotują szkole listę nowych książek i tym chętniej, częściej będą odwiedzać bibliotekę - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. W sumie na Mazowszu rządową dotację ponad 2,1 mln zł uzyskało 1 335 placówek. Mazowiecki Kurator Oświaty przyznał wsparcie 394 organom prowadzącym.

„Książki naszych marzeń” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej, na który w 2015 r. zostało przeznaczonych 20 mln zł.

Podobne tematy

Podziel / Share
22.09.2015, Ilość wejść: 2292, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry