Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

10.01.2017

Radom: zakończył się remont delegatury urzędu wojewódzkiego

 • Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego punktu paszportowego w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego punktu paszportowego w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego.
  Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego punktu paszportowego w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego.
 • Sala obsługi interesantów zyskała w pełni nowe wyposażenie i jest klimatyzowana. Sala obsługi interesantów zyskała w pełni nowe wyposażenie i jest klimatyzowana.
  Sala obsługi interesantów zyskała w pełni nowe wyposażenie i jest klimatyzowana.
 • Remont objął również korytarz, w którym zostanie jeszcze urządzony punkt zabaw dla dzieci. Punkt paszportowy odwiedza bowiem sporo osób z dziećmi. Remont objął również korytarz, w którym zostanie jeszcze urządzony punkt zabaw dla dzieci.
  Remont objął również korytarz, w którym zostanie jeszcze urządzony punkt zabaw dla dzieci.
 • Uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy, którego celem jest usprawnienie obsługi interesantów. Uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy, którego celem jest usprawnienie obsługi interesantów.
  Uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy, którego celem jest usprawnienie obsługi interesantów.
 • Na ekranach zamontowanych na korytarzu, które są elementem systemu kolejkowego, są wyświetlane komiksy przypominające o potrzebie posiadania paszportu w różnych sytuacjach. Na ekranach zamontowanych na korytarzu, które są elementem systemu kolejkowego, są wyświetlane komiksy przypominające o potrzebie posiadania paszportu w różnych sytuacjach.
  Na ekranach zamontowanych na korytarzu, które są elementem systemu kolejkowego, są wyświetlane komiksy przypominające o potrzebie posiadania paszportu w różnych sytuacjach.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w otwarciu przebudowanego Oddziału Spraw Obywatelskich w radomskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego. Celem remontu, który kosztował blisko 800 tys. zł, było wprowadzenie ułatwień dla interesantów – sprawna obsługa to bowiem jeden z głównych priorytetów Wojewody.

Nowa sala do obsługi interesantów z 4 stanowiskami do przyjmowania wniosków i 2 stanowiskami do wydawania paszportów to efekt remontu pomieszczeń znajdujących się na parterze, w części budynku od strony ul. Niedziałkowskiego. Dzięki niemu wszystkie usługi świadczone przez Odział Spraw Obywatelskich można teraz załatwić w jednym miejscu. Dotychczas interesanci byli obsługiwani na parterze i na II piętrze.

Po remoncie ta część delegatury naszego urzędu została dostosowana w pełni do potrzeb interesantów, w tym osób niepełnosprawnych. Złożyć wniosek, odebrać paszport i skorzystać z pozostałych usług oddziału można już w jednym miejscu. To znaczne ułatwienie dla interesantów – powiedział Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Podczas remontu przebudowano pomieszczenia biurowe i korytarz o łącznej powierzchni ok. 335 m kw. Zakres prac obejmował m.in.: malowanie, cyklinowanie istniejących parkietów i odnowienie posadzki marmurowej na korytarzu. Ponadto wykonano nowe instalacje elektryczne, wentylację, klimatyzację, oświetlenie, sygnalizację przeciwpożarową, monitoring i alarm. Wymieniono też drzwi wewnętrzne i uruchomiono tzw. elektroniczny system kolejkowy. Oprócz tego zakupiono nowe wyposażenie do sali obsługi interesantów. Wydzielono też osobne toalety damskie, męskie i dla osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt remontu wyniósł blisko 800 tys. zł. Prace w całości zostały sfinansowane z budżetu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

W 2016 r. punkt paszportowy Oddziału Spraw Obywatelskich w radomskiej delegaturze przyjął 13 770 wniosków paszportowych i wydał 13 565 paszportów. Średnio od maja do sierpnia dziennie wpływało ok. 100 wniosków i wydawano tyle samo paszportów. W ubiegłym roku liczba złożonych wniosków paszportowych wzrosła o 14 procent w porównaniu do roku 2015. 

Delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu mieści się przy ul. Żeromskiego 53. Prowadzi punkt paszportowy (wejście od strony ul. Niedziałkowskiego) oraz sprawy w zakresie m.in.: infrastruktury, polityki społecznej oraz skarbu państwa i nieruchomości.

Podobne tematy

Podziel / Share
10.01.2017, Ilość wejść: 1920, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry