Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

26.04.2017

Decyzja Wojewody w sprawie stacji metra C06

  •  Wojewoda Mazowiecki zatwierdził ponownie projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka II linii metra
    Wojewoda Mazowiecki zatwierdził ponownie projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka II linii metra

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę zachodniego odcinka metra - od szlaku za stacją C09 „Rondo Daszyńskiego” do torów odstawczych za stacją C06.

Warunkiem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę było złożenie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, stosownymi opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami.

Wojewoda nie jest uprawniony do badania prawdziwości podanych w oświadczeniu danych, a jedynie do sprawdzenia prawidłowości wypełnienia druku o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności prawnej złożył inwestor, czyli Miasto Stołeczne Warszawa.

W tym przypadku chodzi o „II linię Metra w Warszawie – I etap realizacji odcinka zachodniego (od szlaku za stacją C09 „Rondo Daszyńskiego” do torów odstawczych za stacją C06) w zakresie budowy stacji C06 (…)” .

Ponownie wydane zezwolenie na budowę wyżej wymienionego odcinka metra to skutek decyzji Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB), który uchylił decyzję Wojewody.

Podziel / Share
26.04.2017, Ilość wejść: 1337, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry