Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.05.2017

Droga S17: dwa nowe odcinki powstaną na Mazowszu

Symboliczne wbicie łopaty rozpoczęło budowę drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a węzłem Kurów Zachód. Pozwolenie na budowę dwóch, z czterech odcinków liczącej w sumie około 60 km drogi wydał Wojewoda Mazowiecki. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Projekt zakłada budowę drogi o długości 58,6 km. Decyzje wydane przez Wojewodę dotyczą dwóch odcinków: od granicy województw lubelskiego i mazowieckiego do Gończyc (ok. 13km) oraz od Gończyc do początku obwodnicy Garwolina (12,2 km).

Od granicy województwa mazowieckiego do Gończyc powstanie m.in. droga dwupasmowa, węzeł „Trojanów”, Miejsca Obsługi Podróżnych. Przebudowane zostaną drogi gminne i powiatowe, a także sieci wodociągowe, gazowe i telekomunikacyjne. W kolejnym projekcie (od Gończyc do obwodnicy Garwolina) znalazła się budowa drogi dwupasmowej, węzłów „Górzno” i „Gończyce”, przebudowa dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz  sieci (podobnie jak w pierwszym projekcie).

Obydwa projekty przewidują również: budowę urządzeń ochrony środowiska: ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt, systemów odwodnienia oraz budowę oświetlenia.

Inwestycja ma na celu stworzenie tranzytowego układu dróg w kraju. Dzięki budowie drogi możliwe będzie m.in. odciążenie części ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich oraz zmniejszenie ruchu samochodów ciężarowych w obszarach zabudowanych. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł. Prace mają się zakończyć w połowie 2019 roku.  

W związku z inauguracją prac przy budowie drogi S17 odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, Wiceministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, Wicewojewody Mazowieckiego Artura Standowicza, Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Kondraciuka.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 17.05.2017, Ilość wejść: 1146, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry