Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.07.2017

Bezpieczeństwo nad wodą: ćwiczenia dla dzieci w Ciechanowie

Nauka udzielania pomocy osobie tonącej i zasad bezpiecznego uprawiania sportów wodnych – to główne cele ćwiczeń zorganizowanych przez ratowników WOPR i strażaków. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Około 50 dzieci z półkolonii Polskiego Czerwonego Krzyża  miało możliwość przyjrzeć się specjalnym ćwiczeniom realizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących. Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników WOPR.

  

       

W czasie ćwiczeń dzieci uczyły się właściwego zachowania nad wodą, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania i uprawiania sportów wodnych.    

Ćwiczeniom przyglądali się kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża Bożena Podleńska i zastępca komendanta Powiatowej PSP w Ciechanowie st. kpt. Jarosław Nowosielski.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 10.07.2017, Ilość wejść: 844, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry