Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.07.2017

Powązki: wyprowadzenie szczątków ofiar zbrodni komunistycznych odnalezionych na „Łączce”

  • List skierowany do uczestników uroczystości w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. List skierowany do uczestników uroczystości w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.
    List skierowany do uczestników uroczystości w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.
  • Groby ze szczątkami ofiar reżimu komunistycznego zostaną przeniesione tymczasowo na Cmentarz Północny. Groby ze szczątkami ofiar reżimu komunistycznego zostaną przeniesione tymczasowo na Cmentarz Północny.
    Groby ze szczątkami ofiar reżimu komunistycznego zostaną przeniesione tymczasowo na Cmentarz Północny.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Rady Ministrów oraz urzędów państwowych wzięli udział w uroczystym wyprowadzeniu szczątków ofiar zbrodni komunistycznych, odnalezionych podczas ostatniego etapu prac ekshumacyjnych w kwaterze Ł i Ł II Cmentarza Wojskowego na Powązkach. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Nadszedł moment historyczny: dzisiaj kończą się tragiczne dzieje powązkowskiej „Łączki”, które trwały ponad 70 lat. Oto ostatnie szczątki ofiar terroru komunistycznego, pochowane tutaj pod osłoną nocy w bezimiennych dołach śmierci, zostają wyprowadzone z kwater Cmentarza Wojskowego – napisał w liście skierowanym do uczestników tego wydarzenia Prezydent RP Andrzej Duda.

Szczątki ofiar reżimu komunistycznego, które w poniedziałek uroczyście odprowadzono na miejsce tymczasowego spoczynku zostały odnalezione przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN w kwaterze Ł i Ł II Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Prace trwały od 18 kwietnia do 7 lipca br.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 17.07.2017, Ilość wejść: 765, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry