Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.08.2017

Bezpieczeństwo nad wodą: ćwiczenia dla dzieci nad zalewem w gminie Jastrząb

Dzieci uczestniczące w ćwiczeniach ratownictwa pod okiem strażaków, policjantów i ratowników poznały zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, Andrzej Bracha, Wójt gminy Jastrząb, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu oraz Andrzej Sosnowski, II Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów wzięło udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez służby z regionu radomskiego: Powiatową Państwową Straż Pożarną oraz Komendę Powiatową Policji z Szydłowca, a także Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Radomia. Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących.

Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników. Dzieci miały również możliwość pływania łodzią ratowniczą po zalewie. Ćwiczenia zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Po ich zakończeniu na wszystkich uczestników akcji czekała swojska grochówka.

W wydarzeniu wzięli udział również: Anita Wołosz, Sekretarz Gminy Jastrząb, mł.insp. Jacek Różański, Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu, bryg.mgr inż. Krzysztof Banaszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, Andrzej Grabkowski, Prezes Środowiskowo – Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, a także Marek Szymański, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki stworzył spot zwracający uwagę na problem pozostawiania dzieci bez nadzoru rodziców w czasie wypoczynku nad wodą:

Rodzina 500 plus w gminie Jastrząb

Gmina Jastrząb jako pierwsza gmina na Mazowszu w kwietniu 2016 roku zrealizowała wszystkie wypłaty świadczeń w ramach programu. W tej gminie, łącznie wypłacono 649 świadczeń na kwotę 324 067,00 zł. Także jako pierwsza gmina w województwie,  7 kwietnia 2016 r, wypłaciła świadczenia.

Zdjęcia z ćwiczeń nad zalewem w gminie Jastrząb:

 • Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów. Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów.
  Ćwiczeniom nad zalewem w gminie Jastrząb przyglądało się ponad 50 dzieci z gminnych świetlic i około 250 plażowiczów.
 • Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej. Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej.
  Ratownik udzielający pomocy osobie poszkodowanej.
 • Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd... Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd...
  Poszkodowany już w kilka minut po interwencji służb ratunkowych został przetransportowany na ląd...
 • Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej. Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej.
  Na lądzie możliwe było udzielenie poszkodowanemu specjalistycznej pomocy medycznej.
 • Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku. Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku.
  Uczestniczący w ćwiczeniach, zorganizowanych w gminie Jastrząb, Wicewojewoda Mazowiecki apelował o rozsądek w czasie pobytu nad wodą i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku.
 • W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych. W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych.
  W trakcie ćwiczeń nie obyło się również bez zabaw dla najmłodszych.
Bookmark and Share
Ewa Filipowicz, 04.08.2017, Ilość wejść: 710, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry