Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

13.10.2017

Wojewoda Mazowiecki w regionie przasnyskim

Wizytacja remontowanych przy wsparciu Wojewody dróg lokalnych i odwiedziny szkół w Przasnyszu, Bogatem i Rostkowie to główne części spotkania Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego w regionie przasnyskim. W trakcie wizyty Wojewodzie towarzyszył Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych w Przasnyszu udało się w 2016 r. dofinansować rozbudowę ul. Szkolnej oraz przebudowę ulic Makowskiej i Ciechanowskiej (dotacja Wojewody w wysokości 522 367 tys. zł, wkład gminy 522 367, 18 tys. zł). Zaś w 2017 r. miasto realizuje projekt rozbudowy ul. Rolniczej (50 proc. środków w wysokości 1 707 193 mln zł pochodzi z dotacji Wojewody). Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk przybliżył inwestycje infrastrukturalne realizowane w mieście.Wojewoda odwiedził również Szkołę Podstawową nr 3 w Przasnyszu.

Wojewoda zwiedził Muzeum Historyczne w Przasnyszu i wziął udział w uroczystościach poświęconych 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy odsłonięcia Kopca Kościuszki w miejscowości Bogate. W Szkole Podstawowej w Bogatem z tej okazji organizatorzy przygotowali m.in. występ artystyczny, koncert pieśni patriotycznych i wystawę. W przeddzień święta edukacji, Wojewoda podziękował nauczycielom za dotychczasową pracę i zaangażowanie oraz życzył sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań zawodowych. 

Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej, Wojewoda Zdzisław Sipiera odwiedził Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, po którym Wojewoda przekazał nauczycielom i uczniom upominki. W dalszej części spotkania wraz z Sylwią Suchodolską- Jakóbiak, dyrektorem szkoły wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. W rostkowskiej szkole pracuje 12 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia dla 55 uczniów. Szkoła funkcjonuje od 1946 roku.

W swoim przemówieniu Zdzisław Sipiera powiedział, że zawód nauczyciela związany jest z wychowywaniem pokoleń: budowaniem postaw prospołecznych, tożsamości kulturowej i narodowej, wspieraniem samodoskonalenia i odpowiedzialności. Zwrócił również uwagę na pomyślny przebieg reformy edukacji w regionie.

W spotkaniach w regionie ciechanowskim wzięli udział: Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz Andrzej Sekuna i Przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe Jacek Bartołd.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wojewoda Mazowiecki skierował do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty województwa mazowieckiego okolicznościowy list.

W kolejnych uroczystościach związanych z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki uczestniczył Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce. W niedzielę, 15 października wziął udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i złożył kwiaty pod Kopcem Kościuszki w Bogatem.

 

  •  Źródło: www.przasnysz.pl
    Źródło: www.przasnysz.pl
Bookmark and Share
13.10.2017, Ilość wejść: 2313, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry