Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

13.10.2017

Wojewoda Mazowiecki w regionie ciechanowskim

Wizytacja remontowanych przy wsparciu Wojewody dróg lokalnych i odwiedziny szkół w Przasnyszu, Bogatem i Rostkowie to główne części spotkania Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego w regionie ciechanowskim.

W ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych w Przasnyszu udało się w 2016 r. dofinansować rozbudowę ul. Szkolnej oraz przebudowę ulic Makowskiej i Ciechanowskiej (dotacja Wojewody w wysokości 522 367 tys. zł, wkład gminy 522 367, 18 tys. zł). Zaś w 2017 r. miasto realizuje projekt rozbudowy ul. Rolniczej (50 proc. środków w wysokości 1 707 193 mln zł pochodzi z dotacji Wojewody). Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk przybliżył inwestycje infrastrukturalne realizowane w mieście.Wojewoda odwiedził również Szkołę Podstawową nr 3 w Przasnyszu.

Wojewoda zwiedził Muzeum Historyczne w Przasnyszu i wziął udział w uroczystościach poświęconych 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy odsłonięcia Kopca Kościuszki w miejscowości Bogate. W Szkole Podstawowej w Bogatem z tej okazji organizatorzy przygotowali m.in. występ artystyczny, koncert pieśni patriotycznych i wystawę. W przeddzień święta edukacji, Wojewoda podziękował nauczycielom za dotychczasową pracę i zaangażowanie oraz życzył sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań zawodowych. 

W kolejnych uroczystościach związanych z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki uczestniczył Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce. W niedzielę, 15 października wziął udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i złożył kwiaty pod Kopcem Kościuszki w Bogatem.

źródło: www.przasnysz.pl

Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej, Wojewoda Zdzisław Sipiera odwiedził Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, po którym Wojewoda przekazał nauczycielom i uczniom upominki. W dalszej części spotkania wraz z Sylwią Suchodolską- Jakóbiak, dyrektorem szkoły wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. W rostkowskiej szkole pracuje 12 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia dla 55 uczniów. Szkoła funkcjonuje od 1946 roku.

W swoim przemówieniu Zdzisław Sipiera powiedział, że zawód nauczyciela związany jest z wychowywaniem pokoleń: budowaniem postaw prospołecznych, tożsamości kulturowej i narodowej, wspieraniem samodoskonalenia i odpowiedzialności. Zwrócił również uwagę na pomyślny przebieg reformy edukacji w regionie.

W spotkaniach w regionie ciechanowskim wzięli udział: Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz Andrzej Sekuna i Przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe Jacek Bartołd.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wojewoda Mazowiecki skierował do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty województwa mazowieckiego okolicznościowy list.

Bookmark and Share
Natalia Lech, 13.10.2017, Ilość wejść: 1149, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry