Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

26.10.2017

Zmodernizowany posterunek Policji w Staroźrebach

  • źródło: mazowiecka.policja.gov.pl źródło: mazowiecka.policja.gov.pl
    źródło: mazowiecka.policja.gov.pl
  • mazowiecka.policja.gov.pl źródło: mazowiecka.policja.gov.pl
    źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

W Staroźrebach będzie działał na nowo posterunek Policji. Po kilku latach przerwy w zmodernizowanym budynku będzie dyżurowało sześciu policjantów.

W uroczystym otwarciu w środę placówki wzięła udział Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska. W symbolicznym przekazaniu kluczy uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Gości powitał Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka.

Komendant Miejski Policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski powierzył obowiązki Kierownika Posterunku asp. Jackowi Obałkowskiemu, który dotychczas pełnił służbę w Bielsku. Udostępniony nowy posterunek na terenie Gminy Staroźreby mieści się w pomieszczeniach należących do gminy, środki na remont przekazał samorząd, o wyposażenie wewnątrz zadbała Policja.

Policja jest umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa obywateli, mienia oraz utrzymywania porządku publicznego. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

 

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 26.10.2017, Ilość wejść: 937, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry