Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.10.2017

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Zgodnie z Zarządzeniem Ministra Obrony Narodowej dzień 27 października jest ustanowiony Świętem Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

W Centrum Konferencyjnym Hotelu Skansen w Sierpcu odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy, związane z obchodami Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z Szefem WSzW w Warszawie ppłk. Kazimierzem Mączką i Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Płocku ppłk. Bogusławem Okrasą wręczył: medal srebrny Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, odznakę honorową Zasłużony Żołnierz RP, odznakę honorową Wojsk Lądowych, odznakę Zasłużony Żołnierz RP III stopnia i odznaki pamiątkowe WSzW.

Jedną z części wydarzenia była prezentacja filmu o TOAW. Występ Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka i żołnierski poczęstunek były uzupełnieniem oficjalnego spotkania w Sierpcu.

Od 1918 roku pierwszymi terenowymi organami władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce były Okręgowe Komendy Uzupełnień i Powiatowe Komendy Uzupełnień.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 27.10.2017, Ilość wejść: 1135, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry