Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

30.10.2017

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej

  • źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl
    źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl
  • źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl
    źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl

Kolejna debata zorganizowana w ramach cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” miała miejsce w regionie ostrołęckim.

W spotkaniu z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów, policji, inspekcji, straży i mediów uczestniczyli między innymi Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński i Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Podczas spotkania z przedstawicielami ostrowskiej policji omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę policjanta dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku na przykładzie programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosław Olszewski przedstawił aktualny stan bezpieczeństwa w regionie.

Debata społeczna stanowiła okazję do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w ich najbliższym otoczeniu. Zgłaszano konkretne problemy mieszkańców powiatu ostrowskiego, dotyczące w większości bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie zostały zapisane i przekazane do realizacji do poszczególnych komórek KPP Ostrów Mazowiecka organizatora debaty. Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Ostrów Mazowiecka podkom. Tomasz Krajewski przedstawił działania profilaktyczne realizowane przez ostrowskich policjantów, które są skierowane do różnych grup mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Podczas debaty zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika przygotowano stoisko z materiałami edukacyjnymi na temat oszustw i kradzieży kieszonkowych.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 30.10.2017, Ilość wejść: 853, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry