Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

31.10.2017

Środki unijne na transport elektryczny

Realizacja zakupu kolejnych autobusów elektrycznych w kilku miastach w Polsce z dofinansowaniem unijnym wyniesie 683 miliony złotych, z tego 351 milionów to pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W podpisaniu „Umów o Dofinansowanie Projektów Transportowych” uczestniczyli: Wiceminister Rozwoju Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) przeznaczono na realizację trzech projektów transportowych, dotyczących komunikacji miejskiej: w Warszawie, Świnoujściu i Zielonej Górze. Wszystkie trzy inwestycje obejmują zakup nowych, elektrycznych autobusów.

Podpisana umowa warszawska dotyczy stu trzydziestu niskopodłogowych autobusów niskoemisyjnych, z infrastrukturą do ich ładowania. Wicewojewoda Mazowiecki wskazał, że efektem wdrożenia projektu będzie poprawa transportu zbiorowego i co za tym idzie zmniejszenie jego oddziaływania na środowisko. Wartość inwestycji to 417,5 miliona złotych, w tym 180 milionów stanowią środki unijne.

Pozostałe umowy to: Świnoujście – zakup sześciu ekologicznych autobusów, Zielona Góra – zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego z zakupem sześćdziesięciu czterech autobusów.

W wydarzeniu wziął udział Poseł na Sejm RP Stefan Strzałkowski, Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podziel / Share
Monika Bujak, 31.10.2017, Ilość wejść: 904, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry