Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

07.11.2017

Przygotowania do sezonu zimowego

Bezpieczeństwo hydrologiczne, możliwości pomocy osobom bezdomnym oraz przygotowanie służb do zimy to zagadnienia omówione pod kierownictwem Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery podczas posiedzenia wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego.

W pierwszej części narady służb i instytucji omówiono prognozę hydrometeorologiczną, stan bezpieczeństwa powodziowego i inwestycje w tym zakresie na terenie województwa mazowieckiego. Według sezonowej prognozy pogody w miesiącach od grudnia br. do lutego przyszłego roku przewidywane są opady w normie. Następnie poruszono temat przygotowania transportu kolejowego i dróg na terenie województwa do zimy.

W kolejnym bloku omówiono także aktualny stan epidemiologiczny. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na bieżąco monitoruje liczbę zachorowań na grypę w okresie zimowym.

Na posiedzeniu przybliżono też kwestię pomocy osobom borykającym się z problemem bezdomności na Mazowszu. Już pod koniec października uruchomiono ostrzeganie przed spadkiem temperatury na terenie województwa. Pod numerem 987 działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia. Wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie czy punkty pomocy medycznej. Pod numer infolinii zadzwonić może każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. W dyskusji podsumowującej wiadomości przekazane przez poszczególne służby Wojewoda Mazowiecki wskazał, jak ważną kwestią jest sprawne przekazywanie informacji na poziomie urzędów i instytucjami.

Podziel / Share
Monika Bujak, 07.11.2017, Ilość wejść: 951, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry