Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

10.11.2017

Debata o bezpieczeństwie w Garwolinie

Debatę o bezpieczeństwie zorganizowało miasto Garwolin – jako kolejna miejscowość w województwie mazowieckim, której władze wspólnie z mieszkańcami rozmawiają o lokalnym bezpieczeństwie.

W debacie uczestniczył Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik.

Gospodarzami spotkania byli: mł. insp. Iwona Czarnocka, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie, oraz z ramienia Urzędu Starosty w Garwolinie – Tadeusz Czamara, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności, Spraw Społecznych i Obywatelskich. Obecni byli także: Poseł RP Grzegorz Woźniak, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, Prezes Sądu Rejonowego w Garwolinie Waldemar Szostek oraz Prokurator Rejonowy w Garwolinie Leszek Wójcik. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radni miast i gmin, sołtysi, przedstawiciele innych służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych, przedstawiciele seniorów, mieszkańcy powiatu oraz uczniowie szkół średnich.

Głównym zagadnieniem debaty społecznej było bezpieczeństwo na terenie Garwolina i powiatu garwolińskiego. Omówiono stan bezpieczeństwa w całym powiecie i działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i odnotowane na niej zgłoszenia. Przybliżono aplikacje: Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowano działania profilaktyczne podejmowane przez garwolińską Policję i projekt działań profilaktycznych nagrodzony przez MSWiA w rządowym „Programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020”.

Częścią debaty była dyskusja zapoczątkowana przez Posła RP Grzegorza Woźniaka, który mówił o stanie bezpieczeństwie w powiecie garwolińskim. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki podczas wystąpienia zachęcił zebranych do właściwej konserwacji urządzeń grzewczych.

 

Źródło: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl

Tematami poruszanymi m.in. przez uczestników debaty było bezpieczeństwo na drogach powiatu garwolińskiego czy brak chodników wzdłuż drogi nr 76 w gminie Borowie. Do wszystkich uwag zgłaszanych w tym zakresie ustosunkowywał się Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowyi Ewa Mucha złożyła podziękowania za bardzo dobrą współpracę garwolińskiej Policji z prowadzoną przez nią placówką oświatową.

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 10.11.2017, Ilość wejść: 892, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry