Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.11.2017

#Dobre2Lata – podsumowanie w MSWiA

  •  Źródło: MSWiA
    Źródło: MSWiA

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w sali im. Władysława Stasiaka zorganizowano pod przewodnictwem Ministra Mariusza Błaszczaka konferencję prasową podsumowującą prace ministerstwa w ciągu dwóch ostatnich lat.

Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi towarzyszyli wojewodowie z urzędów wojewódzkich, jak też przedstawiciele służb. Obecny był Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Minister przedstawił pięć głównych zagadnień, które były udokumentowane przykładami na podstawie zestawień liczbowych – 2 lata MSWiA w liczbach.

Zagadnieniami poruszonymi między innymi przez Ministra Mariusza Błaszczaka było działanie ministerstwa w celu podniesienia zasiłków i uproszczenia procedur dla poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice:  ze 100 do 200 tysięcy złotych na odbudowę zniszczonego przez nawałnicę domu. Jak też inicjatywa Policja bliżej obywateli  – w ramach której udostępniono aplikację na smartfony Moja Komenda, umożliwiającą wyszukanie kontaktu do dzielnicowego odpowiedzialnego za okolicę, w której mieszkamy. Aplikację pobrało dotąd 87 tys. osób.

Minister podniósł również kwestię docenienia służby funkcjonariuszy poprzez wzrost wynagrodzeń.

Konferencja była jedną z części kompleksowego przedstawienia informacji o dokonaniach rządu Premier Beaty Szydło – w ramach kampanii #Dobre2Lata.

Minister Mariusz Błaszczak, mówiąc na temat bezpieczeństwa, podkreślił znaczenie, jakie od początku w pracach ministerstwa ma poziom bezpieczeństwa lokalnego: Polska lokalna Polską bezpieczną. Dodał, że teraz 89 proc. Polaków deklaruje poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.11.2017, Ilość wejść: 983, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry