Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.11.2017

#Dobre2Lata – podsumowanie w MSWiA

  •  Źródło: MSWiA
    Źródło: MSWiA

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w sali im. Władysława Stasiaka zorganizowano pod przewodnictwem Ministra Mariusza Błaszczaka konferencję prasową podsumowującą prace ministerstwa w ciągu dwóch ostatnich lat.

Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi towarzyszyli wojewodowie z urzędów wojewódzkich, jak też przedstawiciele służb. Obecny był Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Minister przedstawił pięć głównych zagadnień, które były udokumentowane przykładami na podstawie zestawień liczbowych – 2 lata MSWiA w liczbach.

Zagadnieniami poruszonymi między innymi przez Ministra Mariusza Błaszczaka było działanie ministerstwa w celu podniesienia zasiłków i uproszczenia procedur dla poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice:  ze 100 do 200 tysięcy złotych na odbudowę zniszczonego przez nawałnicę domu. Jak też inicjatywa Policja bliżej obywateli  – w ramach której udostępniono aplikację na smartfony Moja Komenda, umożliwiającą wyszukanie kontaktu do dzielnicowego odpowiedzialnego za okolicę, w której mieszkamy. Aplikację pobrało dotąd 87 tys. osób.

Minister podniósł również kwestię docenienia służby funkcjonariuszy poprzez wzrost wynagrodzeń.

Konferencja była jedną z części kompleksowego przedstawienia informacji o dokonaniach rządu Premier Beaty Szydło – w ramach kampanii #Dobre2Lata.

Minister Mariusz Błaszczak, mówiąc na temat bezpieczeństwa, podkreślił znaczenie, jakie od początku w pracach ministerstwa ma poziom bezpieczeństwa lokalnego: Polska lokalna Polską bezpieczną. Dodał, że teraz 89 proc. Polaków deklaruje poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.11.2017, Ilość wejść: 765, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry