Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.11.2017

Garwolin: otwarcie pracowni hemodynamiki w szpitalu powiatowym

W Szpitalu Powiatowym w Garwolinie uroczyście otwarto pracownię hemodynamiki. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Prezes NFZ Andrzej Jacyna i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Przed przecięciem wstęgi głos zabrał Dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski, który podziękował wszystkim za przybycie oraz za pomoc, jaką okazano szpitalowi.  

- Ta inwestycja, ta pracownia hemodynamiki, a w przyszłości również pracownia elektrofizjologii to jest coś co jest tutaj potrzebne, potrzebne dla Garwolina, dla powiatu, ale również dla gmin i powiatów ościennych - powiedział Minister Konstanty Radziwiłł.

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski przekazał pracownikom placówki gratulacje od Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Podkreślił również znaczenie szpitala dla Garwolina, jak i całego Mazowsza. Podziękował dyrekcji i pracownikom za trud wkładany w codzienną pracę, a także zaangażowanie na rzecz szpitala.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 4 mln zł. Pracownicy szpitala pierwszych pacjentów nowej pracowni przyjęli w czwartek 16 listopada - zostały przeprowadzone dwie koronarografie. Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pozwalają na szybką diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia. W garwolińskim szpitalu powiatowym wykonywanych będzie rocznie ponad pół tysiąca zabiegów, ratujących chorych przed ostrymi zespołami wieńcowymi.

W uroczystości wzięli udział także Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, wójtowie i pracownicy szpitala. Pracownię poświęcił dziekan dekanatu garwolińskiego, ks. prałat Ryszard Andruszczak.

Podziel / Share
Natalia Lech, 20.11.2017, Ilość wejść: 813, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry