Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.11.2017

Garwolin: otwarcie pracowni hemodynamiki w szpitalu powiatowym

W Szpitalu Powiatowym w Garwolinie uroczyście otwarto pracownię hemodynamiki. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Prezes NFZ Andrzej Jacyna i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Przed przecięciem wstęgi głos zabrał Dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski, który podziękował wszystkim za przybycie oraz za pomoc, jaką okazano szpitalowi.  

- Ta inwestycja, ta pracownia hemodynamiki, a w przyszłości również pracownia elektrofizjologii to jest coś co jest tutaj potrzebne, potrzebne dla Garwolina, dla powiatu, ale również dla gmin i powiatów ościennych - powiedział Minister Konstanty Radziwiłł.

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski przekazał pracownikom placówki gratulacje od Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Podkreślił również znaczenie szpitala dla Garwolina, jak i całego Mazowsza. Podziękował dyrekcji i pracownikom za trud wkładany w codzienną pracę, a także zaangażowanie na rzecz szpitala.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 4 mln zł. Pracownicy szpitala pierwszych pacjentów nowej pracowni przyjęli w czwartek 16 listopada - zostały przeprowadzone dwie koronarografie. Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pozwalają na szybką diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia. W garwolińskim szpitalu powiatowym wykonywanych będzie rocznie ponad pół tysiąca zabiegów, ratujących chorych przed ostrymi zespołami wieńcowymi.

W uroczystości wzięli udział także Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, wójtowie i pracownicy szpitala. Pracownię poświęcił dziekan dekanatu garwolińskiego, ks. prałat Ryszard Andruszczak.

Podziel / Share
Natalia Lech, 20.11.2017, Ilość wejść: 575, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry