Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.11.2017

Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w Pruszkowie

W Pruszkowie odbyło się następne spotkanie w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Blisko 200 uczniów rywalizowało w konkurencjach sportowych i plastycznych, zdobywając wiedzę o tym, jak dbać o czyste powietrze. W wydarzeniu udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Zawody sportowe, projekcja spotu edukacyjnego oraz konkurs plastyczny o tematyce ochrony środowiska to zajęcia, w których uczestniczyło blisko 200 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Zmaganiom uczniów przyglądali się: Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki, Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, Dariusz Nowak, członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Michał Landowski, Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa,  Miłosz Jarzyński, Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Łukasz Borkowski, Dyrektor ZSS w Pruszkowie i Karol Krawczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Wojewody Mazowieckiego. W trakcie warsztatów odbyła się premiera drugiego spotu przygotowanego w ramach akcji.

 

 

8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie” propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Konkurs z nagrodami

Od 8 listopada br. można składać prace na konkurs pod hasłem „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”. Organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy mają za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można składać do 12 grudnia br. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Monika Bujak, 21.11.2017, Ilość wejść: 1855, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry