Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

23.11.2017

Talenty dzieci docenione – stypendia od fundacji

Szczególnie uzdolnione dzieci zostały docenione za swoje osiągnięcia specjalnymi stypendiami artystycznymi Fundacji Polish Orphans Charity. Stypendia wręczono z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego Artura Standowicza w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Gościem uroczystości był Chargé d'affaires z Ambasady Kanady w Polsce Jeremy Wallace. Obecni byli: Dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wawer Radosław Ziółkowski i Krzysztof Gajewski, członek Zarządu Fundacji w Polsce.

Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, podziękował gościom za udział w uroczystości w MUW. Odniósł się także do aktywnej pracy społecznej rodaków w Kanadzie, którzy przyczynili się do nagrodzenia dzieci stypendiami. Finansowe uznanie, jak dodał Artur Standowicz, ma wesprzeć dzieci w rozwijaniu talentów tak, aby w dorosłym życiu były one im pomocne.    

O prowadzonej przez Fundację działalności opowiedziała Edyta Krassowska, Dyrektor POC w Polsce. Fundacja po raz dziewiąty przygotowała w Polsce program stypendialny. W tym roku na Mazowszu przyznano trzydzieści pięć stypendiów. W Warszawie stypendia z dyplomami otrzymało dwadzieścioro jeden utalentowanych nastolatków.

Wojewoda Mazowiecki jest patronem honorowym fundacji od początku jej działalności na Mazowszu. W holu MUW organizowane były wystawy prezentujące prace stypendystów.

Część artystyczna była prezentacją dokonań kilkorga stypendystów: zaprezentowali swe zdolności wokalno-muzyczne i taneczne.

 

Fundację Polish Orphans Charity (POC) założyła w 2000 r. w Kanadzie Dr Richarda Russ, jej obecna Prezes. Głównym celem Fundacji jest niesienie pomocy uzdolnionym artystycznie dzieciom, które nie są wychowywane przez własnych rodziców. Dzięki pomocy Polish Orphans Charity wybudowano m.in. kilkadziesiąt placów zabaw w domach dziecka w Polsce oraz dofinansowano Szpital Dziecięcy w Warszawie i kilka innych. Fundacja obejmuje pomocą również dzieci m.in. z Afganistanu, Czech, Słowacji, Słowenii i Ukrainy.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 23.11.2017, Ilość wejść: 1043, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry