Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

23.11.2017

Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w Sierpcu

W Sierpcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Poprzez zabawy edukacyjne, konkurencje sportowe i konkursy uczniowie zdobywali wiedzę o czystym powietrzu. W spotkaniu udział wziął Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Zawody sportowe, projekcja spotu edukacyjnego (wszystkie materiały filmowe kampanii dostępne są na kanale YouTube urzędu)  oraz konkurs plastyczny o tematyce ochrony środowiska to zajęcia, w których uczestniczyło blisko 200 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Podczas sportowych zmagań dzieci i młodzież przekonują się jak ważną rolę w organizmie odgrywają płuca i jak ważne jest, by trafiało do nich czyste powietrze.

- Dbajmy o środowisko! To nasze wspólne dobro. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na jakość powietrza. To właśnie młodzież często zwraca uwagę dorosłym na codzienne, proekologiczne zachowania - powiedział Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Zmaganiom uczniów przyglądali się: Sylwester Dąbrowski – Wicewojewoda Mazowiecki, Anna Karpińska – Zastępca Dyrektoar Biura Wojewody MUW, Marlena Mazurska – Kierownik Delegatury MUW w Płocku, Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca, Jerzy Stachurski – Przewodniczący Rady Miasta, Ewa Leszczyńska – Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca, Mariusz Turalski –  Kierownik  Placówki Terenowej KRUS, Ewa Rychalska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Wicewojewody Mazowieckiego.

 

 

8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie” propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Konkurs z nagrodami

Od 8 listopada br. można składać drogą e-mailową na adres odetchnij@mazowieckie.pl prace na konkurs pod hasłem „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”. Organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy mają za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można przesyłać do 12 grudnia br. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne.

Bookmark and Share
Monika Bujak, 23.11.2017, Ilość wejść: 1785, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry