Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

23.11.2017

Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w Sierpcu

W Sierpcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Poprzez zabawy edukacyjne, konkurencje sportowe i konkursy uczniowie zdobywali wiedzę o czystym powietrzu. W spotkaniu udział wziął Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Zawody sportowe, projekcja spotu edukacyjnego (wszystkie materiały filmowe kampanii dostępne są na kanale YouTube urzędu)  oraz konkurs plastyczny o tematyce ochrony środowiska to zajęcia, w których uczestniczyło blisko 200 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Podczas sportowych zmagań dzieci i młodzież przekonują się jak ważną rolę w organizmie odgrywają płuca i jak ważne jest, by trafiało do nich czyste powietrze.

- Dbajmy o środowisko! To nasze wspólne dobro. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na jakość powietrza. To właśnie młodzież często zwraca uwagę dorosłym na codzienne, proekologiczne zachowania - powiedział Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Zmaganiom uczniów przyglądali się: Sylwester Dąbrowski – Wicewojewoda Mazowiecki, Anna Karpińska – Zastępca Dyrektoar Biura Wojewody MUW, Marlena Mazurska – Kierownik Delegatury MUW w Płocku, Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca, Jerzy Stachurski – Przewodniczący Rady Miasta, Ewa Leszczyńska – Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca, Mariusz Turalski –  Kierownik  Placówki Terenowej KRUS, Ewa Rychalska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Wicewojewody Mazowieckiego.

 

 

8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie” propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Konkurs z nagrodami

Od 8 listopada br. można składać drogą e-mailową na adres odetchnij@mazowieckie.pl prace na konkurs pod hasłem „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”. Organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy mają za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można przesyłać do 12 grudnia br. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Monika Bujak, 23.11.2017, Ilość wejść: 1250, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry