Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

27.11.2017

Odetchnij! Czyste mazowieckie – warsztaty ekologiczne w Radomiu

Uczniowie z Radomia uczestniczyli w kolejnym na Mazowszu spotkaniu w ramach kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Dwustu uczniów rywalizowało w konkurencjach sportowych i plastycznych, zdobywając wiedzę o tym, jak dbać o czyste powietrze. W wydarzeniu udział wziął Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiając cel i ideę kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”, zaakcentował obecność różnych form edukowania o środowisku naturalnym i powietrzu: Ta kampania pomaga w atrakcyjny sposób uczyć o tym, jak dbać o czyste powietrze.

Wykorzystajcie dobrze wiedzę, którą dziś zdobędziecie. Wspólnie dbajmy o dobre nawyki – Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz skierował bezpośrednio do dzieci zachętę do dbania o środowisko.

Konkurencje sportowe, które zaangażowały nie tylko uczniów, lecz całą widownię, jak: przeciąganie liny, dmuchanie balonów, skoki na piłkach były także sposobem na przekazanie wiedzy, jaką rolę w organizmie człowieka odgrywają płuca i jak ważne jest, by trafiało do nich czyste powietrze.

Uczestnikom zmagań sportowych i widzom w auli gimnastycznej, jak i tym, którzy przystąpili do konkursu plastycznego i quizu o czystym powietrzu, czas umilały piosenki, jak np. Ziemia to wyspa zielona, Zostawcie nam czysty świat. Wicewojewodzie Arturowi Standowiczowi i Andrzejowi Sosnowskiemu – Mazowieckiemu Wicekuratorowi Oświaty towarzyszyła Anna Karpińska – Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Mazowieckiego, jak również byli Marek Szymański – Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW i Krzysztof Murawski – Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Wśród gości zaproszonych do Szkoły Podstawowej nr 29 – reprezentowanej przez jej Dyrektor – Marię Skurkiewicz – na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą byli: Agnieszka Górska – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Bogusława Sołśnia – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Radomiu, lek. med. Lucyna Wiśniewska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Krzysztof Szewczyk – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu, Tomasz Skuza – Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu, Marek Gregorczyk – Kierownik Działu Monitoringu Środowiska Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu i Dorota Włosowska, i Paulina Godula reprezentujące Dyrektora Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Obecni podczas warsztatów edukacyjnych w szkole w Radomiu uczniowie młodszych i starszych klas otrzymali materiały edukacyjno-informacyjne, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji – dodatkowe nagrody.

 

 

8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie”, propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Konkurs z nagrodami

Od 8 listopada br. można składać prace na konkurs pod hasłem: „Odetchnij! Czyste Mazowieckie”. Organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy mają za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można składać do 12 grudnia br. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne.

 

 

Bookmark and Share
Monika Bujak, 27.11.2017, Ilość wejść: 1072, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry