Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

29.11.2017

Interniści z Mazowsza na konferencji w MUW

Ponad sześćdziesiąt osób uczestniczyło w konferencji w MUW, której tematem przewodnim była kondycja oddziałów internistycznych na Mazowszu. Gościem w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim był Rzecznik Praw Pacjenta – Bartłomiej Łukasz Chmielowiec i Waldemar Kraska – Senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia.

Konferencję otworzył Jarosław Chmielewski, Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW. Przy tej również okazji powiedział, jak ważne jest patrzenie na sytuację każdego pacjenta – w trakcie całego procesu leczenia.

Zaproszeni na konferencję goście to ordynatorzy i dyrektorzy oddziałów chorób wewnętrznych z Mazowsza. Dysponenci Państwowego Ratownictwa Medycznego z terenu Mazowsza. Wojewoda Mazowiecki podziękował wszystkim za obecność na konferencji.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki jest partnerem szpitali – Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zwrócił się do przedstawicieli służby zdrowia – Należy tak razem projektować usługi dla pacjentów, aby im służyć.

Wojewoda Mazowiecki, mówiąc o potrzebach pacjentów na Mazowszu, odniósł się do znaczenia wspólnych działań z Narodowym Funduszem Zdrowia (np. system IOWISZ). Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec, przypominając zebranym o praktycznym znaczeniu funkcji rzecznika, podsumował liczbę wniosków od pacjentów, realizujących w ten sposób swoje prawa, dotyczących oddziałów wewnętrznych – na Mazowszu złożono ich 21 na ponad 250 w skali kraju.

Wśród gości i prelegentów byli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i UM m.st Warszawy: Mateusz Komza – Dyrektor Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności Ministerstwa Zdrowia; Michał Dzięgielewski – Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia; Paweł Chęciński – p.o. Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej UM. Jak również prof. dr hab. n. med. Jacek Imiela – Krajowy Konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz dr n. med. Marek Stopiński – Wojewódzki Konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych na Mazowszu.

Uczestnicy zapoznali się z prezentacjami dotyczącymi szczegółowych zagadnień – przedstawionymi przez prelegentów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 29.11.2017, Ilość wejść: 441, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry