Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

29.11.2017

Interniści z Mazowsza na konferencji w MUW

Ponad sześćdziesiąt osób uczestniczyło w konferencji w MUW, której tematem przewodnim była kondycja oddziałów internistycznych na Mazowszu. Gościem w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim był Rzecznik Praw Pacjenta – Bartłomiej Łukasz Chmielowiec i Waldemar Kraska – Senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia.

Konferencję otworzył Jarosław Chmielewski, Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW. Przy tej również okazji powiedział, jak ważne jest patrzenie na sytuację każdego pacjenta – w trakcie całego procesu leczenia.

Zaproszeni na konferencję goście to ordynatorzy i dyrektorzy oddziałów chorób wewnętrznych z Mazowsza. Dysponenci Państwowego Ratownictwa Medycznego z terenu Mazowsza. Wojewoda Mazowiecki podziękował wszystkim za obecność na konferencji.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki jest partnerem szpitali – Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zwrócił się do przedstawicieli służby zdrowia – Należy tak razem projektować usługi dla pacjentów, aby im służyć.

Wojewoda Mazowiecki, mówiąc o potrzebach pacjentów na Mazowszu, odniósł się do znaczenia wspólnych działań z Narodowym Funduszem Zdrowia (np. system IOWISZ). Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec, przypominając zebranym o praktycznym znaczeniu funkcji rzecznika, podsumował liczbę wniosków od pacjentów, realizujących w ten sposób swoje prawa, dotyczących oddziałów wewnętrznych – na Mazowszu złożono ich 21 na ponad 250 w skali kraju.

Wśród gości i prelegentów byli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i UM m.st Warszawy: Mateusz Komza – Dyrektor Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności Ministerstwa Zdrowia; Michał Dzięgielewski – Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia; Paweł Chęciński – p.o. Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej UM. Jak również prof. dr hab. n. med. Jacek Imiela – Krajowy Konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz dr n. med. Marek Stopiński – Wojewódzki Konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych na Mazowszu.

Uczestnicy zapoznali się z prezentacjami dotyczącymi szczegółowych zagadnień – przedstawionymi przez prelegentów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 29.11.2017, Ilość wejść: 978, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry