Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.12.2017

Święto górników i gazowników w Warszawie

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w uroczystych obchodach górniczego święta. Akademia Barbórkowa została zorganizowana w Warszawie dla pracowników przemysłu naftowego i gazowego na Mazowszu.

Na uroczystości, którą przygotowano z myślą o pracownikach głównie sektora gazowego, obecny był Marszałek Senior Sejmu RP dr Kornel Morawiecki, Poseł RP Daniel Milewski i Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Energii Elżbieta Piskorz.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył odznaczenia Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Odznaczono nimi podczas tych obchodów kilkanaście osób: osiem osób otrzymało złote medale i cztery – srebrne.

Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki, podziękował pracownikom gazownictwa na Mazowszu za ich długotrwały wkład w rozwój tego sektora gospodarki.

Ponadto uhonorowano kilkunastu pracowników odznakami Zasłużony dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, kolejnych kilkanaście osób otrzymało decyzję o stopniach górniczych. W trakcie uroczystości pracownicy obchodzili także 25-lecie pracy w branży gazowniczej.

Podsumowaniem artystycznym wydarzenia był występ solistów z zespołem Varsovia Brass Quintet.

Barbórka to tradycyjne święto górnicze. Tego dnia święto obchodzą również pracownicy przemysłu naftowo-gazowego, także wydobycia oraz cementowni i kamieniarstwa.

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 04.12.2017, Ilość wejść: 804, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry