Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

04.12.2017

Święto górników i gazowników w Warszawie

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wziął udział w uroczystych obchodach górniczego święta. Akademia Barbórkowa została zorganizowana w Warszawie dla pracowników przemysłu naftowego i gazowego na Mazowszu.

Na uroczystości, którą przygotowano z myślą o pracownikach głównie sektora gazowego, obecny był Marszałek Senior Sejmu RP dr Kornel Morawiecki, Poseł RP Daniel Milewski i Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Energii Elżbieta Piskorz.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył odznaczenia Prezydenta RP – Medale za Długoletnią Służbę – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Odznaczono nimi podczas tych obchodów kilkanaście osób: osiem osób otrzymało złote medale i cztery – srebrne.

Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki, podziękował pracownikom gazownictwa na Mazowszu za ich długotrwały wkład w rozwój tego sektora gospodarki.

Ponadto uhonorowano kilkunastu pracowników odznakami Zasłużony dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, kolejnych kilkanaście osób otrzymało decyzję o stopniach górniczych. W trakcie uroczystości pracownicy obchodzili także 25-lecie pracy w branży gazowniczej.

Podsumowaniem artystycznym wydarzenia był występ solistów z zespołem Varsovia Brass Quintet.

Barbórka to tradycyjne święto górnicze. Tego dnia święto obchodzą również pracownicy przemysłu naftowo-gazowego, także wydobycia oraz cementowni i kamieniarstwa.

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 04.12.2017, Ilość wejść: 493, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry