Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

06.12.2017

Raszyn: uroczyste otwarcie i nadanie nazwy przedszkola

Przedszkole przy ul. Poniatowskiego w Raszynie otrzymało nazwę „Wyspa skarbów”. W oficjalnym otwarciu placówki wziął udział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Zgromadzonych gości przywitał Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera w okolicznościowym wystąpieniu podkreślił rolę rozwoju w działaniach prowadzonych przez gminy i przy tej okazji podziękował władzom Raszyna za tworzenie coraz lepszych warunków życia swoim mieszkańcom. Dodał również, że to edukacja przyszłych pokoleń jest naszą wspólną przyszłością.

Dzieci przygotowały występ artystyczny, któremu towarzyszyła również wizyta świętego Mikołaja.

W wydarzeniu wzięli udział także: Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski, Dariusz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Gminy Raszyn Dariusz Marcinkowski oraz Ewa Gac, Dyrektor Przedszkola nr 3 „Wyspa Skarbów” w Raszynie.

Dzięki tej inwestycji, gmina może zapewnić dodatkowych 200 miejsc dla dzieci. Ośmiooddziałowe przedszkole ma do dyspozycji dwie kondygnacje. W strefie wejściowej znajdą się m.in.: szatnie i poczekalnia dla rodziców, a w strefie edukacyjnej 8 sal z łazienkami i pomieszczeniem socjalnym. Na piętrze znajdzie się sala plastyczna, sala do gimnastyki i zajęć terapeutycznych, część administracyjna oraz kuchnia, jadalnia i pomieszczenia techniczno-gospodarcza. Gmina na budowę przedszkola wydała ok. 6 mln zł. W wrześniu 2016 r. Wojewoda wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisania aktu erekcyjnego pod inwestycję. 

 

Bookmark and Share
06.12.2017, Ilość wejść: 968, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry