Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

21.12.2017

Przedświąteczne spotkania opłatkowe z udziałem Wojewodów

Choć za oknami jeszcze nie widać śniegu i nadal można cieszyć się „aurą późnej jesieni” to zbliżająca się Wigilia już wprowadza w świąteczny nastrój. Ciepło nastrajają też okolicznościowe spotkania, których nie brakuje w urzędzie w przedświątecznym okresie.

12 grudnia br. odbyły się dwa spotkania zorganizowane przez mazowieckie służby i inspektoraty, na które zaproszeni zostali Wojewodowie Mazowieccy.

W siedzibie MUW przy placu Bankowym 3/5 w Warszawie miało miejsce spotkanie z udziałem Wicewojewodów: Sylwestra Dąbrowskiego i Artura Standowicza. Poza Wojewodami w uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez Aurelie Michałowską, Mazowieckiego Kuratora Oświaty wzięli udział, przedstawiciele duchowieństwa i kościołów Archidiecezji Warszawskiej oraz ośrodków edukacyjnych i organizacji pozarządowych, w tym Harcerze Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej.

W krótkim wystąpieniu Wojewodowie podziękowali pracownikom MKO za dobrą współpracę i przekazali zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz odmówił modlitwę i pobłogosławił gości. Poświęcił również opłatki, którymi obecni na spotkaniu dzielili się składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Spotkanie uświetniły kolędy w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego Prawosławnych Szkół Teologicznych. Goście mogli, w części oficjalnej, posłuchać koncertu kolęd oraz później włączyć się we wspólne śpiewanie pieśni. Na zakończenie spotkania był czas na towarzyskie rozmowy oraz kosztowanie tradycyjnych wigilijnych potraw.

Drugie spotkanie z udziałem Artura Standowicza Wicewojewody Mazowieckiego, odbyło się przed południem w siedzibie WIORiN w Warszawie –Wesołej. Wicewojewoda spotkał się tam wówczas z pracownikami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa na tradycyjnym przyjęciu opłatkowym.

Przedświąteczne spotkanie pracowników delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach

 

Przedświateczne spotkanie pracowników w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie

15 grudnia br. urzędnicy delegatury w Ciechanowie spotkali siię, aby złożyć sobie wzjaemnie życzenia i przełamać się opłatkiem. Wśród gości obecnych na uroczystości byli: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wicekurator Oświaty Andrzej Sosnowski, Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Anna Karpińska oraz Wiceprezydent miasta Ciechanów Anna Żebrowska.

 

 

Spotkanie świąteczne pracowników delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce

15 grudnia br. pracownicy ostrołęckiej delegatury MUW złożyli sobie świąteczne życzenia. W spotkaniu uczestniczyli: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, ks. kan. Jan Franciszek Świerad proboszcz parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce, Sekretarz Miasta Ostrołęki Mariusz Prusaczyk, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski oraz pracownicy delegatury. 16 grudnia br. Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce uczestniczył w spotkaniu opłatkowym w Ostrołęckim Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia.

 

Spotkanie opłatkowe NSZZ Solidarność w Płocku

14 grudnia br. w Opactwie Pobenedyktyńskim odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Zarządu Regionu Płockiego NSZZ Solidarność. Uroczystość otworzył Przewodniczący Regionu Płockiego Jerzy Obrębski. Podczas spotkania podziękowanie za wieloletnią, charytatywną współpracę otrzymał Mecenas Grzegorz Falkowski. Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożył również Biskup Piotr Libera.

 

XIX Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami

17 grudnia br. w Radomiu odbył się koncert galowy podsumowujący XIX Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami. W wydarzeniu pod hasłem ”W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi” wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu. Spotkania od 2012 r. są eliminacjami do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Organizatorami są: Fundacja Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7 z Oddziałami Sportowymi w Radomiu i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu. Współorganizatorzy to: Dom Kultury Idalin i Fundacja Danuty Błażejczyk „Apetyt na Kulturę".

V Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej

W konkursie wzięło udział 35 przedszkolaków, które uczęszczają do przedszkoli w: Przasnyszu, Krzynowołdze Małej i Bogatem. Dzieci zaprezentowały utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wystepy były oceniane przez jury w składzie: Małgorzata Szeremeta, Aneta Dobrzyńska, Dariusz Wilga i Krzysztof Bieńkowski Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. I miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole ,,Skrzat”, II miejsce - Miejskie Przedszkole nr 1, a III miejsce Przedszkole Językowe ,,The Academy of Smurfs”.

Świąteczne spotkanie z pracownikami delegatury MUW w Radomiu

21 grudnia w radomskiej delegaturze MUW odbyło się spotkanie wigilijne pracowników urzędu. Uczestniczyli w nim: Wicewojewoda Artur Standowicz, Kierownik delegatury MUW w Radomiu Krzysztof Murawski oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Cudzoziemców Marcin Wodziński, Krzysztof Szewczyk Dyrektor radomskiej delegatury MKO wraz z zastępcą Małgorzatą Piszczek oraz 50 pracowników delegatury urzędu w Radomiu. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Dukielski, Moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

Spotkanie było okazją do przekazania świątecznych i noworocznych życzeń oraz tradycyjnego podzielenia się opłatkiem.

 

Podziel / Share
21.12.2017, Ilość wejść: 2065, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry