Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.12.2017

Konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro"

Dzisiaj na Stadionie "PGE Narodowy" w Warszawie odbyła się konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro". Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowej działalności Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus.

W wydarzeniu brał udział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Katarzyna Łuba Dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości MUW oraz Tomasz Szlązak Dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji MUW.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Sekretarz Stanu w MIB, Pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski.

Zdaniem Ministra Andrzeja Adamczyka: Mieszkanie Plus to zrównoważony rozwój, budujemy mieszkania tam gdzie są potrzebne także poza dużymi ośrodkami miejskimi.

- W 76 miejscowościach może powstać 6 tysięcy mieszkań - powiedział w swoim wystąpieniu Tomasz Żuchowski Pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie KZN.

Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyła się debata panelowa i dyskusja.
W czasie konferencji o programie mówił również Wojewoda Zdzisław Sipiera, zwrócił uwagę, na możliwości jakie daje program mieszkańcom -  Mieszkanie Plus uruchamia ogromny potencjał, który jest w samorządach. Wojewoda podkreślił też, że - to szansa na rozwój, ale też pomoc dla polskich rodzin.

Wydarzenie było dogodnym miejscem do wykonania konkretnych kroków  - zostało wówczas podpisanych 35 listów intencyjnych z samorządami w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus.

Krajowy Zasób Nieruchomości jako jednostka państwowa jest najmłodszą komórką powołaną ustawą o szeroko idących kompetencjach. Podmiot ten powołany został do realizacji polityki mieszkaniowej opartej na celu, zarówno gospodarczym, jak i społecznym. Celem społecznym jest zapewnienie większego wyboru oraz płynności rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Istotnym celem jest również umocnienie pozycji gospodarczej obywateli poprzez wprowadzenie możliwości skorzystania z opcji zakupu wynajmowanych w ramach programu mieszkań.

Bookmark and Share
Marcin Lasota, 14.12.2017, Ilość wejść: 1142, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry