Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

14.12.2017

Konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro"

Dzisiaj na Stadionie "PGE Narodowy" w Warszawie odbyła się konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro". Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowej działalności Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus.

W wydarzeniu brał udział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Katarzyna Łuba Dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości MUW oraz Tomasz Szlązak Dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji MUW.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Sekretarz Stanu w MIB, Pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski.

Zdaniem Ministra Andrzeja Adamczyka: Mieszkanie Plus to zrównoważony rozwój, budujemy mieszkania tam gdzie są potrzebne także poza dużymi ośrodkami miejskimi.

- W 76 miejscowościach może powstać 6 tysięcy mieszkań - powiedział w swoim wystąpieniu Tomasz Żuchowski Pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie KZN.

Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyła się debata panelowa i dyskusja.
W czasie konferencji o programie mówił również Wojewoda Zdzisław Sipiera, zwrócił uwagę, na możliwości jakie daje program mieszkańcom -  Mieszkanie Plus uruchamia ogromny potencjał, który jest w samorządach. Wojewoda podkreślił też, że - to szansa na rozwój, ale też pomoc dla polskich rodzin.

Wydarzenie było dogodnym miejscem do wykonania konkretnych kroków  - zostało wówczas podpisanych 35 listów intencyjnych z samorządami w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus.

Krajowy Zasób Nieruchomości jako jednostka państwowa jest najmłodszą komórką powołaną ustawą o szeroko idących kompetencjach. Podmiot ten powołany został do realizacji polityki mieszkaniowej opartej na celu, zarówno gospodarczym, jak i społecznym. Celem społecznym jest zapewnienie większego wyboru oraz płynności rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Istotnym celem jest również umocnienie pozycji gospodarczej obywateli poprzez wprowadzenie możliwości skorzystania z opcji zakupu wynajmowanych w ramach programu mieszkań.

Bookmark and Share
Marcin Lasota, 14.12.2017, Ilość wejść: 850, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry