Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.12.2017

Szlachetna Paczka w MUW

Nowy tablet, artykuły spożywcze, odzież i farmaceutyki to zawartość Szlachetnej Paczki, która trafiła do rodziny w Żyrardowie. Pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego uczestniczą w akcji charytatywnej, która corocznie skupia działania Polaków chętnych do pomocy innym.

 

Szlachetna Paczka 2017 to już szesnasta obecność tego projektu społecznego w Polsce. Pracownicy urzędu we własnym zakresie skompletowali zawartość w sumie dwudziestu pięciu paczek, które zawierały żywność (jak makarony, kasze, przyprawy, konserwy, dżemy, kawa, herbata itd.), środki czystości, odzież, pościel i bieliznę, kosmetyki i farmaceutyki, sprzęt AGD i elektroniczny.

W ciągu dwóch tygodni w MUW pośród pracowników w trakcie ogólnourzędowej zbiórki nie tylko skompletowane zostały różnego rodzaju artykuły, w tym także ozdoby świąteczne i okazały miś, lecz także zebrano środki pieniężne – w gotówce.

Projekt zrealizowania Szlachetnej Paczki w MUW koordynowała Sylwia Pietrzak, pełniąca obowiązki Pełnomocnika Wojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Od 2001 r. ks. Jacek Stryczek jest prezesem Stowarzyszenia WIOSNA, które realizuje Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości oraz kilkadziesiąt innych projektów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.12.2017, Ilość wejść: 470, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry