Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.12.2017

Szlachetna Paczka w MUW

Nowy tablet, artykuły spożywcze, odzież i farmaceutyki to zawartość Szlachetnej Paczki, która trafiła do rodziny w Żyrardowie. Pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego uczestniczą w akcji charytatywnej, która corocznie skupia działania Polaków chętnych do pomocy innym.

 

Szlachetna Paczka 2017 to już szesnasta obecność tego projektu społecznego w Polsce. Pracownicy urzędu we własnym zakresie skompletowali zawartość w sumie dwudziestu pięciu paczek, które zawierały żywność (jak makarony, kasze, przyprawy, konserwy, dżemy, kawa, herbata itd.), środki czystości, odzież, pościel i bieliznę, kosmetyki i farmaceutyki, sprzęt AGD i elektroniczny.

W ciągu dwóch tygodni w MUW pośród pracowników w trakcie ogólnourzędowej zbiórki nie tylko skompletowane zostały różnego rodzaju artykuły, w tym także ozdoby świąteczne i okazały miś, lecz także zebrano środki pieniężne – w gotówce.

Projekt zrealizowania Szlachetnej Paczki w MUW koordynowała Sylwia Pietrzak, pełniąca obowiązki Pełnomocnika Wojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Od 2001 r. ks. Jacek Stryczek jest prezesem Stowarzyszenia WIOSNA, które realizuje Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości oraz kilkadziesiąt innych projektów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.12.2017, Ilość wejść: 793, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry