Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

15.12.2017

Spotkanie wigilijne mazowieckich służb mundurowych

Kolędowanie, łamanie się opłatkiem i występ Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej towarzyszyły spotkaniu wigilijnemu służb mundurowych na Mazowszu. W uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Gości przybyłych na spotkanie opłatkowe powitał Komendant Oddziału płk Hubert Iwoła.  Wspólną modlitwę poprowadził Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek.W krótkim wystąpieniu Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podkreślał, jak ważną rolę wypełniają wszyscy, którzy służą Ojczyźnie. Świąteczne życzenia złożył rodzinom wszystkich funkcjonariuszy.

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych Mazowsza odbyło się w podziemiach Katedry Wojska Polskiego. Przy stole wigilijnym spotkali się m.in.: policjanci, celnicy, żołnierze, strażacy i strażnicy miejscy. Zaproszenie na przyjęli także kombatanci i powstańcy warszawscy. Organizatorem wydarzenia w tym roku był Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

Współpraca Wojewody ze służbami

Wojewoda spotyka się cyklicznie z przedstawicielami służb mundurowych na organizowanych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim kolegiach. Podczas spotkań przeprowadza się analizy i przedstawia wnioski na temat m.in. bezpieczeństwa i obronności państwa oraz koordynacji działania służb, inspekcji i straży.

 

Bookmark and Share
Natalia Lech, 15.12.2017, Ilość wejść: 813, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry