Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.12.2017

Kartka Wojewody została wybrana – rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na kartkę świąteczną

19 grudnia wyłoniono zwycięzców w X edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Wojewody Mazowieckiego. Praca laureatki z życzeniami Wojewody zostanie przekazana Andrzejowi Dudzie, Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Elektroniczna forma kartki dotrze również do przedstawicieli samorządów i pracowników urzędu.

Zwycięski projekt, wykonany przez Darię (lat 12) z Ruszkowa został tegoroczną, oficjalną kartką Wojewody Mazowieckiego. Oryginał kartki z odręcznie napisanymi przez Wojewodę, życzeniami zostanie przekazany Andrzejowi Dudzie, Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie wyróżnione kartki również będą artystyczną oprawą życzeń kierowanych do najważniejszych osób w państwie oraz przedstawicieli samorządów i pracowników urzędu.

Tak jak w poprzednich latach i tym razem konkurs był kierowany do wychowanków mazowieckich całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na konkurs wpłynęło 76 prac wychowanków z 13 mazowieckich ośrodków.

 

- Ponownie na konkurs wpłynęło wiele prac plastycznych i ponownie było wiele interesujących propozycji świątecznych kartek. Cieszę się, że konkurs niezmiennie spotyka się z zainteresowaniem młodych twórców – powiedział Wojewoda – Wybór nie był prosty, wszystkie kartki zasługiwały na uznanie.

Nagroda główna praca autorstwa Darii (lat 12) z Ruszkowa.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Natalia (8 lat) z Ruszkowa, zdjęcie nr 1,
  • Katarzyna ( 12 lat) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, zdjęcie nr 2,
  • Michał ( 13 lat) z Wyszogrodu, zdjęcie nr 4,
  • Sebastian ( 16 lat) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, zdjęcie nr 3,
  • Anna ( 17 lat) z Kowalewa, zdjęcie nr 5,

zdjęcie nr 1

zdjęcie nr 2

  zdjęcie nr 3

  zdjęcie nr 4

zdjęcie nr 5

Świąteczna wystawa

Choć w konkursie przewidziano jedną nagrodę główną oraz pięć wyróżnień, to jednak wszyscy młodzi artyści, którzy stworzyli konkursowe prace zyskają możliwość prezentacji projektów na wystawie przygotowanej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy placu Bankowym 3/5. Kartki prezentowane będą w okresie świątecznym w holu głównym MUW.

 

Podziel / Share
20.12.2017, Ilość wejść: 1140, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry