Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

20.12.2017

Droga ekspresowa S7 – podpisanie umów na nowe odcinki

Napierki–Mława–Strzegowo – to nowe odcinki drogi ekspresowej S7. W obecności Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka podpisano w Mławie umowy z wykonawcami na dwa odcinki drogi. W uroczystości udział wziął Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Uczestnikiem uroczystego podpisania umów w w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Mławie był również p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga i Mirosław Nicewicz, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Olsztynie.

Realizacja strategii zrównoważonego rozwoju i inwestowanie w rozwój mniejszych ośrodków – to cele, o których przypomniał Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. W trakcie uroczystości podpisania umów. Łączna długość odcinków, na które podpisano umowy, to 35,5 km (14 i 21,5). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA, który odpowiada za odcinki mazowieckie. Trasa S7 połączy Gdańsk i Rabkę-Zdrój, będąc w ciągu arterii europejskiej E28.

Minister Andrzej Adamczyk: Stawiamy na połączenia północ-południe. Droga ekspresowa S7 połączy porty w Trójmieście i Elblągu z południem naszego kraju i naszej części Europy.

Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW, podziękował w imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery przedstawicielom administracji rządowej i pracownikom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak również władzom samorządowym i inwestorom za starania, których dołożono, aby sfinalizować tę ważną dla mieszkańców województwa inwestycję drogową − projekt jest nie tylko istotnym elementem planu poprawy wojewódzkiej infrastruktury drogowej, lecz także służy usprawnieniu krajowego tranzytu towarów.

Wykonawcą obydwu odcinków Napierki–Mława i Mława–Strzegowo są konsorcja firm. Odcinek pierwszy będzie zrealizowany za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek za kwotę 446,1 mln zł. Budowę 71 km drogi S7 na Mazowszu podzielono na cztery odcinki. Zawarcie umów na odcinki Strzegowo–Pieńki i Pieńki–Płońsk przewidziano na początek 2018 r. Inwestycja będzie współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  • Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
    Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Podobne tematy

Bookmark and Share
20.12.2017, Ilość wejść: 1099, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry