Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

02.01.2018

Ciekawie i bezpiecznie w ferie

W województwie mazowieckim 15 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów. Wyjazd na kolonie w góry, ferie u dziadków, czy jednak pobyt w domu. Powstaje pytanie: co zrobić żeby młodzi ludzie mogli w miejscu zamieszkania ciekawie i bez zagrożeń spędzić czas wolny od szkolnych zajęć? Opracowanie atrakcyjnych i bezpiecznych pomysłów na spędzenie ferii zimowych jest głównym celem konkursu pod patronatem honorowy Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery skierowanego do organizacji pozarządowych oraz jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej​.

 

Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Wojewoda Mazowiecki wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. W Radomiu, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Komendantem Stołecznym Policji, ogłasza drugą edycję konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania, organizowaną podczas ferii zimowych na Mazowszu. Konkurs, który odbędzie się w terminie od 15 do 26 stycznia 2018 roku przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych oraz jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.

- Intencją konkursu jest opracowanie atrakcyjnych dla młodych ludzi projektów, dzięki którym będą mogli w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić ferie zimowe również w swojej okolicy – powiedział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki – chcemy pokazać młodzieży dobre wzorce, jak bezpiecznie spędzać czas bez podejmowania ryzykownych rozrywek takich jak jazda na łyżwach w niedozwolonych miejscach np. po zamarzniętych stawach i rzekach.  – dodał Wojewoda.

Zgłoszone do konkursu pomysły oceniane będą między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności - możliwości przeniesienia inicjatyw na grunt innych mazowieckich powiatów. Istotnym konkursowym kryterium jest też dopasowanie przedstawianych propozycji do oczekiwań młodych ludzi. Ważny aspekt to też promocja zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, stylu życia.

Serdecznie zachęcamy wszystkie podmioty spełniające wymogi określone w regulaminie do udziału w konkursie. Regulamin konkursu znajduje się w poniższym dokumencie.

 

 

 

Pliki do pobrania

Podziel / Share
02.01.2018, Ilość wejść: 1660, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry